Vodafone zařadil do nabídky filmy v rozlišení 4K

pondělí, 19. října 2020, 16:05 TV, Aktuality MediaGuru

Pro přehrání 4K je nutné mít set-top box Vodafone TV a také televizi, která 4K kvalitu obrazu umožňuje.

Zdroj: Vodafone

Zdroj: Vodafone

Služba Vodafone TV nově umožňuje divákům sledovat vybrané filmy v nejvyšším rozlišení 4K. Mezi snímky je například film Jana Svěráka Akumulátor 1, Terminator: Genisys nebo oba díly filmu Kill Bill. Součástí Vodafone TV je i aplikace Netflix. Na tituly videotéky chce Vodafone postupně navázat i televizním vysíláním ve 4K.

„Jako první operátor v Česku umožňujeme předplatitelům videotéky Vodafone TV spustit tituly v nejvyšším rozlišení obrazu 4K. Náš set-top box je na takové rozlišení připravený, navíc od letošního léta je součástí Vodafone TV i služba Netflix. Dalším krokem bude v blízké době i přenos televizních kanálů ve 4K,“ uvedl Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Snímky v rozlišení 4K jsou k dispozici ve speciálně označené sekci. U videotéky Vodafonu zákazník neplatí za každý zhlédnutý titul zvlášť – u vyšších televizních balíčků Komfort a Komplet je už videotéka v ceně. U tarifu Klasik získá zájemce přístup k více než 1000 filmů a seriálů za poplatek 99 korun měsíčně.

Pro přehrání 4K je však nutné mít nejen set-top box Vodafone TV, ale zároveň i televizi, která 4K kvalitu obrazu umožňuje. Takový televizor nabízí Vodafone svým zákazníkům se slevou nebo od 1 koruny a pak na splátky bez navýšení.

-mav-