Zalando podporuje udržitelnost vlastní kolekcí

středa, 28. října 2020, 07:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Ve spolupráci s osmi evropskými módními značkami připravil e-shop Zalando udržitelnou kolekci.

Z kolekce Malé změny. Velký dopad. Od Zalanda, zdroj: Zalando

Z kolekce Malé změny. Velký dopad. Od Zalanda, zdroj: Zalando

Módní e-shop Zalando připravil pro zimu vlastní udržitelnou kapsulovou kolekci, jež čítá 116 kousků. Na kolekci s názvem „Malé změny. Velký dopad. Od Zalanda“ spolupracoval s osmi evropskými značkami, jako je Closed Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann a Progetto Quid. Vybrány byly na základě svých hodnot týkajících se udržitelnosti. 

Od 25. října je kolekce exkluzivně dostupná pouze na Zalandu a jejím cílem je podporovat u zákazníků udržitelnější módní rozhodnutí. Udržitelnost se stala jedním z nejdůležitějších témat pro návrháře z naší kategorie Designer. Žijeme ve světě, ve kterém se neustále zvyšuje sociální a environmentální uvědomění. Je tedy důležité, abychom našim zákazníkům poskytovali možnosti, které je nebudou nutit dělat rozhodnutí na úkor svého stylu či kvality oblečení, říká Lena-Sophie Roeper, ředitelka nákupu kategorie Premium & Luxury v Zalandu.

Kolekce je navržena s ohledem na přechodné období mezi letní a podzimní módou. Vybraná barevná paleta doplňuje přírodní estetiku měnících se ročních období, pracuje s materiály, jako je organická vlna a bavlna, jemný lyocell a ekologický triacetát.

Touto aktivitou, jež poprvé proběhla v lednu letošního roku, Zalando naplňuje svou strategii udržitelnosti do.More. Nedávno za tímto účelem byla představena i první plně cirkulární kolekce. 

Zalando uvádí první plně cirkulární kolekci

neděle 11. října 2020

-stk-