Zalando uvádí první plně cirkulární kolekci

neděle, 11. října 2020, 08:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Zalando přináší první kapsulovou kolekci „redeZIGN for circularity“, určenou k opětovnému použití nebo recyklaci.

Zdroj: Zalando

Zdroj: Zalando

Zalando ve své snaze o udržitelnost přistupuje k dalším krokům. Označení udržitelnosti přidává i do sortimentu Beauty, a navíc přináší první exkluzivní kapsulovou kolekci „redeZIGN for circularity“, jež je určena k opětovnému použití či recyklaci. 

Kolekce čítá pět kousků speciálně navržených pro opakované použití a recyklaci, jež zároveň splňují směrnice Circular.fashion pro recyklovatelnost. Zalando tak reaguje na zvyšující se poptávku po udržitelnější módě a vychází vstříc narůstajícímu počtu zákazníků, pro něž se udržitelnost stala důležitějším tématem než doposud. Kolekce spadá pod privátní značka módního e-shopu – Zign. 

Kapsulová kolekce „redeZIGN for circularity“, zdroj: Zalando

Kapsulová kolekce „redeZIGN for circularity“, zdroj: Zalando

Kolekce byla vytvořena s ohledem na principy cirkulární ekonomiky a je jedním z mnoha opatření, jež Zalando zavedlo od října 2019 v souladu se svou strategií udržitelnosti do.More. Jejím cílem je pozitivní dopad pro společnost a planetu.

Zalando rozšířilo za uplynulý rok svůj udržitelný sortiment z 27 000 na více než 60 000 položek. Podíl zákazníků nakupujících udržitelnější módu se od začátku roku více než zdvojnásobil a nyní představuje až 40 procent aktivních zákazníků.

„Od začátku roku jsme zaznamenali výrazný nárůst poptávky zákazníků po udržitelnější módě,“ zmiňuje Rubin Ritter, Co-CEO Zalanda, a dodává: „Podle našeho posledního interního průzkumu uvedlo až 34 procent našich zákazníků, že se pro ně stala udržitelnost ve světle koronavirové pandemie důležitější než dříve. Kvůli tomuto zásadnímu posunu v myšlení se změnila poptávka a přišel impulz pro změnu, módní průmysl tak musí započít cestu transformace.“

Novinkou je označení udržitelnost i v sekci Beauty, kde je v nabídce přibližně tisíc kosmetických produktů s přívlastky organický, přírodní, s menším množstvím obalů, biologicky odbouratelný či šetrný k lesům a zvířatům.

Od září nabízí Zalando také novou kategorii Pre-owned, která zákazníkům umožňuje nakupovat módu z druhé ruky stejně pohodlně, jako jsou zvyklí i u ostatních kategorií. Služba je dostupná zatím na pěti trzích – v Německu, Španělsku, Francii, Nizozemí a Polsku. Brzy přibude i Belgie a další trhy, včetně toho českého, budou následovat.

Zalando umožní nákup i prodej módy z druhé ruky

pondělí 21. září 2020

-stk-