ČRo: Poslech podcastů a on demand pořadů byl v říjnu rekordní

úterý, 10. listopadu 2020, 15:25 Aktuality, Rádio, Internet & Mobil MediaGuru

Český rozhlas evidoval v říjnu čtyři miliony spuštěných audio pořadů na vyžádání.

Poslechovost on demand pořadů Českého rozhlasu, 2018-2020, zdroj: ČRo

Poslechovost on demand pořadů Českého rozhlasu, 2018-2020, zdroj: ČRo

Český rozhlas v říjnu zaznamenal rekordní on demand (na vyžádání) poslechovost pořadů a podcastů. Na platformách Českého rozhlasu a na třetích stranách Spotify, Apple Podcast a Google Podcast si uživatelé spustili přes 4 miliony audií. Dalších necelých 2,5 milionu unikátních poslechů pak zaznamenaly video sestřihy publicistických pořadů na sociální síti YouTube. Data vycházejí z informací poskytnutých Českým rozhlasem.

V měsíci říjnu se nejvíce dařilo podcastu Vinohradská 12, dále rozhovorům Host Lucie Výborné a pořadu Blízká setkání. Nadále platí, že celkově je největší zájem o literárně dramatická díla jako jsou četby na pokračování včetně nového pořadu Četba s hvězdičkou, který nabízí Český rozhlas Vltava.

„Poslechovost on demand audia na internetu dlouhodobě výrazně roste a napevno se stala významnou součástí konzumace obsahu Českého rozhlasu vedle živého vysílání. V říjnu jsme zaznamenali 89% nárůst oproti loňskému roku, a díky audio portálu mujRozhlas upevnil Český rozhlas pozici lídra v České republice v tomto odvětví,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas spustil v říjnu také nové podcastové řady. Jednou z nich je série Moje terapie 2, která navazuje na nejposlouchanější loňskou podcastovou řadu stanice pro mladé - Radia Wave. V šesti audiodokumentech vypráví příběhy lidí, jimž pomohla psychoterpie. Nabízí rovněž pohled na vztah klienta a psychoterapeuta, který je rozebrán společně s terapeutickými metodami v doprovodných rozhovorech s odborníky.

Český rozhlas Plus uvedl sérii Eseje o stavu světa od předních světových myslitelů. Eseje reflektují hlavní společenská témata roku 2020 a vznikly pro New York Times World Review 2020. Český rozhlas na ně získal licenci od New York Times. Uspěla i nová podcastová true-crime série Kriminálka, která se dostala mezi deset nejpopulárnějších pořadů Českého rozhlasu.

-mav-