Globus letos bez adventní hodiny ticha a se svíčkou od Dary

neděle, 22. listopadu 2020, 08:45 Aktuality, Reklama, Retail MediaGuru

Globus letos nebude mít tradiční adventní hodinu ticha a věnuje ji českým umělcům. Navíc nabízí svíčku vytvořenou zpěvačkou Dara Rolins.

V Globusu budou koncertovat známí zpěváci a zpěvačky, zdroj: Globus

V Globusu budou koncertovat známí zpěváci a zpěvačky, zdroj: Globus

Obchodní řetězec Globus se rozhodl finančně podpořit české zpěváky a hudební skupiny, kteří díky pandemii nemohou předávat své umění lidem a chybí jim díky tomu finanční prostředky. I přes tato omezení v pandemii své koncerty uspořádají. Budou je mít v hypermarketech Globus od 4.12. do 11. 12. denně od 17. do 18. hodiny. 

V patnácti hypermarketech v odpoledních hodinách po celý týden bude znít skrze rozhlas deset českých interpretů – Debbi, Klára Výtisková, Kateřina Marie Tichá, Nebe, Voxel, O5 a Radeček, Vesna, Jakub Děkan, Snap Call a skupina Kofein. Známí interpreti připravili speciálně pro tuto příležitost osobní playlisty svých skladeb a přidali povzbuzující vzkazy pro všechny v této složité době. Globus tak pro letošek zrušil svou tradiční „hodinu ticha“ v adventním čase, a věnoval ji podpoře českých umělců.

Od roku 2017 zachovával Globus po celý advent hodinu ticha, bez hudby. Denně vypínal v nákupní špičce rádia v hypermarketech, aby si v překotné době zákazníci nakoupili v klidu na Vánoce. Letošní rok je ale jiný. „Není možnost kulturního vyžití, jsou omezeny sociální kontakty. Napadlo nás, že na tichou hodinu letos není vhodná doba. Naopak, je potřeba povzbudit lidi a finančně podpořit české umělce, kteří přišli o možnost koncertovat,“ vysvětluje Lutfia Volfová, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Dara Rolins a svíčka s její značkou Vermi, zdroj: Globus

Dara Rolins a svíčka s její značkou Vermi, zdroj: Globus

Globus poprvé ve své 24leté historii oslovil známou osobnost a nabízí svíčku, kterou spoluvytvářela a vtiskla jí svou značku Vermi, zpěvačka Dara Rolins. Vonná svíčka Lola má černé sklo se zlatými písmem, červenou „šerpu“ a jde o ručně vyrobený produkt. Vznikala téměř dva roky a jméno získala po dceři zpěvačky. Je vyrobena z rostlinných vosků a hoří až 50 hodin.

V Globusu lze nově zaplatit nákup stravenkami

pondělí 2. listopadu 2020

-zue-