Knowinstore využila promo robota v místě prodeje

neděle, 15. listopadu 2020, 08:35 Aktuality, Retail, Outdoor MediaGuru

Na český trh vstupuje nový interaktivní retailový a marketingový nástroj, který k oslovení zákazníků na prodejní ploše využívá pohyb, světlo a zvuk.

zdroj: Knowinstore

zdroj: Knowinstore

Na český trh vstupuje nový interaktivní retailový a marketingový nástroj – promo robot Tokinomo, který k oslovení zákazníků na prodejní ploše využívá pohyb, světlo a zvuk. Ve chvíli, kdy je nakupující v místě prodeje zaznamenán senzorem, aktivuje se mechanismus zařízení a produkt umístěný na tzv. robotické ruce se rozsvítí, začne se hýbat a poskytne zákazníkovi informace, které by měly podpořit jeho rozhodnutí výrobek zakoupit.

Pilotní projekt pro značku L'Oréal Česká republika již proběhl, a to v prodejně drogerie Teta v Horních Počernicích. „Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci se společností ONEplanet,ONEbusiness, jež Tokinomo zastupuje, nabídnout klientům zcela nový přístup a způsob, jak oslovit potenciální zákazníky,“ uvedl Pavel Kozler, jednatel agentury Knowinstore.

Společnosti mohou samy rozhodnout, jak své zákazníky osloví. Mohou je prostřednictvím Tokinoma a svých produktů pozdravit, vyprávět příběh nebo třeba roztančit. „Možnosti jsou díky přizpůsobitelným možnostem světla, zvuku a pohybu prakticky neomezené. S využitím inovativní kombinace technologií lze nakupujícím připravit jedinečný zážitek a touto interakcí v nich vzbudit zájem a přesvědčit je ke koupi daného zboží,“ dodává Pavel Kozler.

Pilotní kampaň v České republice měla potvrdit údaje ze zahraničí, z nichž vyplývá, že díky využití robota dochází k navýšení prodeje v průměru o 200 %.

-mav-