Na trhu vzniká nové B2B marketplace MerXu

pátek, 20. listopadu 2020, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

V regionu střední a východní Evropy vzniká obchodní platforma MerXu. Oslovit chce výrobce, distributory a velkoobchodníky.

Zdroj: MerXu

Zdroj: MerXu

Na trzích střední a východní Evropy právě zahajuje nová online platforma MerXu určená pro obchod mezi výrobci, distributory a velkoobchodníky. Na jednom místě tak získají firmy všech velikostí možnost nejen vystavit své zboží, ale zároveň získat nové zákazníky. Za projektem stojí tým specialistů na elektronický obchod v čele s Przemysławem Budkowskim, který působil jako CEO skupiny Allegro, a Václavem Liškou, zakladatelem online tržiště Aukro.

MerXu v současnosti umožňuje obchodování s nespotřebním zbožím z kategorií, jako jsou chemikálie, stavebnictví, elektrotechnika, instalace, průmyslové výrobky, zdraví a bezpečnost při práci či nástroje pro profesionály. Primárně je platforma zaměřena na výrobce, velkoobchodníky a distributory zboží v těchto kategoriích, ale i obecné dodavatele a subdodavatele ve stavebnictví, developery, instalační společnosti atd. „B2B trh se rychle mění a prochází změnami jako maloobchod. Chceme umožnit všem firmám, které vyrábí a prodávají nespotřební zboží, prodávat online, aniž by kvůli tomu musely investovat miliony do stavby svého e-shopu a do marketingu,“ říká Václav Liška, country manažer společnosti MerXu pro Českou a Slovenskou republiku.

Úkolem nové platformy je zjednodušit každodenní práci obchodníků. Firma tak může být na platformě zastoupena více zaměstnanci najednou a do systému nahrát celou organizační strukturu. Prodejci zde mohou přidávat katalogy produktů, díky nimž mohou kupující hledat produkty nejen podle jména, ale také podle identifikačního čísla (EAN) nebo podle konkrétních parametrů. Výrobky lze zakoupit ve velkoobchodním i maloobchodním množství a také prostřednictvím hromadných transakcí nebo prostřednictvím poptávky, což je zvláště užitečné například v případě společností ze stavebního průmyslu, které potřebují nakupovat výrobky z různých kategorií současně a ve velkém množství. 

„Zaměřujeme se na střední a východní Evropu, protože věříme, že náš region má velký potenciál. Místní společnosti jsou cenově konkurenceschopné, profesionální a nabízejí kvalitní výrobky. Každá země má zároveň svou vlastní specifičnost, právní požadavky a v důsledku toho i jinou vývozní a dovozní politiku,“ komentuje Václav Liška. 

Použití platformy je v současné době zdarma, jak pro registraci, tak provádění transakcí.

B2B segment je na trhu digitálně nejzaostalejší. Ve světě již fungují online tržiště například na Amazonu či Alibabě, v Česku se rozvíjí Obchodiště. Zato v segmentu B2C probíhá v tuzemsku boom – mnohonásobně rostou prodeje na Mall Partner, Alza dropshipment i módním marketplace ZOOTu. 

-stk-