Vychází kniha Anatomie rozhodování od Richarda Shottona

středa, 11. listopadu 2020, 14:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Na knižním trhu vychází v českém překladu kniha Richarda Shottona Anatomie rozhodování (v originále The Choice Factory).

Richard Shotton, zdroj: Blue Events

Richard Shotton, zdroj: Blue Events

Na knižním trhu vychází v českém překladu kniha Richarda Shottona Anatomie rozhodování (v originále The Choice Factory). Rychle se zařadila k doporučované četbě marketérů po celém světě, které stále více láká využití poznatků behaviorálních věd. Popisuje 25 skrytých faktorů, které ovlivňují to, jak nakupujeme. Vychází ve spolupráci Blue Events a nakladatelství Knihy Dobrovský. Richard Shotton novinku uvede 19. 11. na Communication Summitu 2020, kde vystoupí jako hlavní řečník.

Autor vychází z toho, že než je možné začít ovlivňovat něčí rozhodování, je potřeba porozumět tomu, co k němu vede. Věnuje se tomu, jak typicky rozhodovací proces probíhá, ať už se jedná o triviální rozhodování o tom, co si dáme k jídlu, nebo o životní volbu jako například změnu práce. Zkoumá, jak je naše chování ovlivňováno psychologickými zkratkami, které nazývá zkreslením, a svoje poznatky prezentuje v kontextu možného použití těchto zkratek při tvorbě efektivní marketingové kampaně. Využívá při tom důkazy z akademického prostředí i z praxe marketingového oboru a vychází také z vlastních experimentů. Každou kapitolu ilustruje sadou příkladů, které znázorňují použití daného zkreslení v praxi.

Anatomie rozhodování, zdroj: Blue Events

Anatomie rozhodování, zdroj: Blue Events

„Richardova kniha otevírá oči všem. Dává jasný návod, jak přirozenou a bezmyšlenkovou zkratkovitost našeho rozhodování využít pro zdokonalení reklamy, marketingu i sebe sama,“ uvedl ke knižní novince Jan Binar, CEO McCann Prague. „Anatomii rozhodování by měl mít na stole nejen každý markeťák a stratég, ale i kreativec či account,“ doplnil Jakub Hodboď, Global Head of Strategy, Ogilvy Social.Lab.

-mav-