Axocom: Televizní pirátství vzrostlo o stovky procent

neděle, 13. prosince 2020, 09:20 Aktuality, TV MediaGuru

Televizní pirátství vzrostlo během podzimu o více než 300 procent, uvedla společnost Axocom.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Pandemický rok 2020 nahrál televizi, ale kromě rekordní sledovanosti také rekordnímu pirátství. To vzrostlo během podzimu o více než 300 procent. Nelegálně stahovanému obsahu na internetu nahrává nejen lockdown, ale i špatné počasí, které drží mnoho lidí doma. Vyplývá to ze statistik společnosti Axocom

Pozornost pirátů se od tradičních kinohitů přesunula k nejžádanějším seriálům streamovacích služeb. Filmové premiéry se ve velkém přesunuly na příští rok, jen pár velkých titulů šlo do kin v létě, případně na podzim prostřednictvím internetu. To mělo nahrálo pirátům, kteří se tak lépe dostali ke kvalitním kopiím.

„Situace je tak trochu paradoxní, protože s rostoucí sledovaností televize vzrostlo i pirátství, a to i u lidí, kteří jsou například tradiční návštěvníci kin. Ti jsou sice odkázání na tradiční televizi nebo internet, ale šíře nabídky jejich pozornost tříští. Každá služba má nějaký ten hit nebo trendy seriál, jenže pro běžné uživatele nedává smysl si předplácet všechny služby. Proto i tito diváci v jistý moment začnou obsah nelegálně stahovat,“ uvedla Erika Luzsicza, ředitelka distribuční společnosti Axocom.

Výhled na další období není přitom podle společnosti pozitivní. V zimních měsících je televize v mnoha domácnostech ještě vytíženější než v jiná období roku. „Vrcholem sezóny bývají svátky oslav konce roku. S nadsázkou lze říci, že tradiční diváci kvůli dlouhé době strávené doma již viděli skoro všechno, proto se budou dožadovat dalšího programu,“ uzavřela Luzsicza.

-mav-