Billa jde do menších měst s novým formátem prodejen

pátek, 4. prosince 2020, 09:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Billa přichází s novým formátem určeným pro menší města. Pod názvem Billa Denně čerstvá otevírá první prodejnu v obci Strašice u Rokycan.

Zdroj: Billa

Zdroj: Billa

Obchodní řetězec Billa se rozhodl expandovat do menších měst a otevírá 4. prosince pod názvem Billa Denně čerstvá maloformátovou prodejnu v obci Strašice u Rokycan. Na prodejní ploše s rozlohou 600 m² nabídne zákazníkům až 3500 zboží, od chlazeného masa, ovoce, zeleniny, čerstvého pečiva až po trvanlivé potraviny a drogerii. V portfoliu nebudou chybět ani produkty privátních značek společnosti a regionální speciality.

„Billa Denně čerstvá je prvním z projektů tohoto formátu, který v České republice spouštíme. Těší nás, že se díky němu můžeme přiblížit zákazníkům i v menších obcích a městech, kteří do našich prodejen musejí jinak cestovat desítky kilometrů, “ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa ČR.

Zdroj: Billa ČR

Zdroj: Billa ČR

První obchod Billa Denně čerstvá je pilotním a zároveň testovacím projektem a z hlediska provozu a nabízených služeb by měl být k nerozeznání od ostatních prodejen řetězce. Nový obchod je letos zároveň 240. prodejnou Billa v ČR. Koncem září otevřela Billa první prodejnu malého formátu i na Slovensku v obci Valaská pod názvem MiniBilla.

Malé formáty nejsou na našem trhu novinkou, přišlo s nimi před lety Tesco (Tesco Expres a Žabka). Podobně Penny Market provozuje již pět prodejen malého formátu, zatím jen na území Prahy. A například Lidl otevřel na konci listopadu svou nejmenší prodejnu v Brně, což svědčí o změně strategie z důvodu nedostatku vhodných pozemků, kdy řetězce nestaví již jen na zelené louce a jdou s menšími formáty do menších měst nebo do center větších. 

V centru Brna otvírá nejmenší prodejna řetězce Lidl

neděle 29. listopadu 2020

-zue-