Kudláčová jmenována manažerkou rozhlasové sekce EBU

čtvrtek, 10. prosince 2020, 16:20 Aktuality, Lidé, Rádio MediaGuru

Edita Kudláčová z Českého rozhlasu bude manažerkou pro rozhlasovou sekci v Evropské vysílací unii (EBU).

Edita Kudláčová, zdroj: Český rozhlas, Kamil Baalbaki

Edita Kudláčová, zdroj: Český rozhlas, Kamil Baalbaki

Evropská vysílací unie (EBU) jmenovala Editu Kudláčovou, šéfproducentku Kreativního HUBu Českého rozhlasu, manažerkou rozhlasové sekce. Je to poprvé v historii, kdy se součástí vedení tohoto evropského orgánu, který sdružuje veřejnoprávní rádia a televize, stane Češka. Kudláčová, která přebírá agendu po Grahamovi Dixonovi (BBC), se své funkce v ženevském sidle EBU ujme od 1. března 2021.

Edita Kudláčová bude zodpovědná za podporu a rozvoj rozhlasového vysílání a audio obsahu obecně, úzkou spolupráci s rozhlasovými členy EBU či strategický rozvoj. „Rozhlas považuji za významné médium i v dnešním světě. Zejména rostoucí obliba audio obsahu a podcastů nabízí skvělou příležitost pro kreativní tvůrce přicházet s novými a inovativními nápady a atraktivním obsahem,“ uvedla Kudláčová.

Edita Kudláčová působí v Českém rozhlase od roku 2008. Svou profesní dráhu zahájila jako senior specialista mezinárodních vztahů. V letech 2013 – 2016 působila jako vedoucí Mezinárodního oddělení Českého rozhlasu. Od roku 2016 zastává pozici šéfproducentky Kreativního HUBu, kde je zodpovědná za tvorbu inovativního audio obsahu a nových formátů.

Projekty Českého rozhlasu, pod kterými je Kudláčová jako kreativní šéfproducentka podepsaná, získaly několik ocenění. Patří mezi ně například spolupráce na Projektu ´68, jenž zvítězil na největší evropské soutěži Prix Europa v kategorii nejlepší evropský digitální audio projekt roku. První původní podcast z produkce Českého rozhlasu s názvem „Zhasni!“ zase získal prvenství v soutěži Podcast roku 2018 a inovativní obsah Projektu ´68 obdržel Novinářskou cenu v kategorii inovativní online žurnalistika.

-mav-