Matej Lupták zakládá marketingové studio The maykin

čtvrtek, 10. prosince 2020, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Bývalý marketingový ředitel carsharing platformy HoppyGo Matej Lupták zakládá vlastní studio The maykin.

Matej Lupták, zdroj: The Maykin

Matej Lupták, zdroj: The Maykin

Po odchodu z marketingu carsharing platformy HoppyGo založil Matej Lupták marketingové studio The maykin. Do prostředí moderního marketingu chce přinést poznatky z desítek let odborného výzkumu a změnit tak často krátkozraký přístup ambiciózních firem k marketingu.

„Až 90 % start-upů nepřežije první roky své existence. 22 % důvodů neúspěchu se připisuje ,marketingovým problémům' a 34 % nesprávnému ,product-market fit'. Z mých zkušeností s prací pro evropské start-upy a scale-upy jsem zjistil, že mnoho z nich na celou komunikaci nahlíží hlavně optikou AB testingu, performance marketingu a krátkodobého ROI. To však přináší mnoho rizik,“ říká Matej Lupták. 

Podle Luptáka start-upům, malým a středním firmám často chybí například výzkum, který jim může ušetřit množství prostředků a radikálně snížit riziko neúspěchu. „Správně provedený marketingový výzkum a z něj vyplývající marketingová strategie či plán dokážou firmám pomoci generovat zisk v dlouhodobém horizontu. Strukturované výzkumy s cílovou skupinou, dlouhodobá tvorba značky nebo široký zásah jsou užitečné nástroje, s nimiž mladé firmy pracují velmi málo. Založením The maykin chci přinést ,staronové' a ověřené znalosti do moderního marketingového prostředí a pomoci skvělým a ambiciózním firmám dlouhodobě růst,“ dodává.

The maykin plánuje nabízet rostoucím firmám služby v oblasti marketingového výzkumu, analýz, strategie, plánování či service designu. Součástí webu The maykin je i blog, na kterém bude studio uveřejňovat edukační články pro marketingové profesionály.

-stk-