Rohlík zařazuje Nespresso, do Vánoc přidá Alnaturu

středa, 2. prosince 2020, 13:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Objednávku kapslí Nespresso má Rohlík doručit do 120 minut s údajnou přesností doručení 15 minut.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Nespresso vstupuje ve středu 2. prosince se svou nabídkou kávových kapslí na Rohlík. Online supermarket je má doručit spolu s dalším objednaným zbožím do 120 minut až domů s přesností doručení 15 minut. Zároveň zajistí i zpětný odběr použitých kapslí pro recyklaci. 

„Spolupráce s Rohlík.cz je pro nás pilotním projektem na území České republiky pro doplnění prodejních kanálů,“ popisuje marketingová manažerka Nespresso Andrea Petrová s tím, že ani při nákupu na Rohlíku neztrácejí členové věrnostního programu Nespresso & You výhody – i zde mohou za nákup načítat své body na zákaznický účet. 

Na Rohlíku bude k dispozici 10 druhů kávy Nespresso. Výběr zahrnuje jak kávy z jedné země původu, tak z kolekce Master Origin. Zároveň zde budou i kávy inspirované chutěmi a znalostmi v pražení z různých italských regionů či espresso, lungo a stále žádanější káva bez kofeinu. Ceny jednotlivých káv budou na Rohlíku stejné jako v prodejních kanálech Nespresso. 

Rohlík se zapojí také do procesu recyklace použitých kapslí. K nákupu si může zákazník přihodit i speciální uzavíratelný recyklační pytel. Nespresso si bude použité kapsle pravidelně vyzvedávat. Recyklovat bude nejen své kapsle, ale i kompatibilní kapsle od konkurence. V Praze kávová značka od září umožňuje sběr kapslí prostřednictvím sběrných kontejnerů na kovové obaly. 

Nespresso navazuje spolupráci s Prahou ve sběru kapslí

středa 16. září 2020

Pro Rohlík to není první exkluzivní partnerská spolupráce. Již dříve ji navázal se společností Marks & Spencer, dále s pekaři a řezníky, jako je Eska, Artic Bakehouse, TRMS nebo Naše maso, či s výrobcem přírodní kosmetiky Manufaktura. „Díky rychlému růstu a spuštění poboček v zahraničí se nám otevírají nové možnosti spolupráce,“ říká ke spolupráci Olin Novák, komerční ředitel Rohlik Group. Do budoucna by se tak mohl prodej Nespressa rozšířit i na další trhy, kde Rohlík působí.

Do Vánoc zařadí Rohlík do svého sortimentu také přes 300 položek německé značky Alnatura. „Ta je pověstná bezkompromisní kvalitou bio produktů za nejlepší ceny,“ přibližuje Olin Novák. V nabídce nebudou jen potraviny Alnatura, ale i kosmetika pod dceřinou značkou Alviana. Alnatura byla v minulosti na českém trhu dostupná v obchodním řetězci Dm drogerie markt, nyní ji prodává například Billa. 

„Zároveň se moc těším na příští rok, kdy budeme v představování další exkluzivní partnerů a výrobků pokračovat,“ dodává Olin Novák.

-stk-