APRA spouští soutěž Lemur, uzávěrka je 21. března

pátek, 22. ledna 2021, 13:45 Aktuality, PR MediaGuru

Asociace public relations otevírá 16. ročník oborové soutěže Lemur. Pro soutěžící připravila 31 kategorií.

Cena Lemur, zdroj: APRA

Cena Lemur, zdroj: APRA

Asociace public relations (APRA) spouští šestnáctý ročník oborové soutěže Lemur – Česká cena za public relations. Letos se mohou soutěžící hlásit do 31 kategorií. Uzávěrka přihlášek je 21. března, vyhlášení výsledků se uskuteční 17. června.

Už v loňském roce se prostor pro soutěžní klání rozšířil z původních 22 na 31 kategorií, které jsou rozčleněny do čtyř skupin: Komunikační disciplíny, Oborové kategorie, Komunikační nástroje a Řízení kampaní. „Reagovali jsme na podněty soutěžících, hodnotitelů a také na vývoj oboru public relations. Soutěžní kategorie jsme upravili a rozšířili zejména v oblasti komunikačních nástrojů a osobností v PR,“ popisuje změny Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA. 

„I letos tak například oceníme práci tiskových mluvčí, kteří získají speciální cenu v podkategorii tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru,“ doplňuje výčet kategorií Michal Hoblík. Mluvčí budou nominováni odbornou veřejností prostřednictvím nominačního formuláře a jejich kvality bude hodnotit porota složená ze zástupců médií a předních odborníků na PR a marketing.

Letošní novinkou v soutěži je partnerství s Českými centry, jejichž síť tvoří 25 poboček v zahraničí. Jejich prostřednictvím bude slavnostní předávání ocenění a vyhlášení výsledků přenášeno do zahraničí. „Posláním Českých center je prezentace naší země v zahraničí a oblast public relations je tudíž hlavním předpokladem pro jeho naplnění. Partnerství s renomovanou českou soutěží Lemur představuje logické propojení našich aktivit v této oblasti a věřím, že se nám tímto počinem podaří nastartovat úspěšnou spolupráci,“ uvedl Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.

Od pondělí 25. ledna budou otevřeny také přihlášky na workshop Jak vyhrát Lemura. „Jeho účastníci budou mít možnost nakouknout pod pokličku nejzajímavějších loňských projektů, načerpat inspiraci a získat přehled o trendech v oboru,“ upřesňuje obsah workshopu Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka APRA. „Dále se také dozvědí rady a tipy, jak správně zpracovat přihlášku, aby měl projekt co největší šanci na úspěch,“ doplňuje Pavla Mudrochová. Na workshopu se rovněž představí nejúspěšnější projekt soutěže Young Lions, kterou APRA podporuje a v loňském roce se stala i jejím partnerem. Workshop proběhne ve středu 26. února.

-stk-