CNN Prima nasadí Zprávy z regionů s Fialovou, zapojí se i MFD a Deník

pátek, 29. ledna 2021, 10:25 TV MediaGuru

CNN Prima News začne od února vysílat nový regionální zpravodajský pořad, moderuje ho Markéta Fialová.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zpravodajská stanice CNN Prima News od 2. února rozšíří své regionální zpravodajství. Do odpoledního vysílání každý všední den nasadí od 17:00 pořad Zprávy z regionů, který bude moderovat Markéta Fialová. Na regionálním zpravodajství se mají vedle redakce CNN Prima News podílet i reportéři z krajských redakcí MF Dnes a Deníku od Vltava Labe Media. „Zprávy z regionů přinesou každodenní příběhy lidí z různých koutů Česka a zajímavosti či lokální problémy, které se jich přímo týkají,“ popsal šéfredaktor CNN Prima News Pavel Štrunc.

„Zajímají nás životy lidí i v těch nejodlehlejších místech republiky. I tam chceme mít své reportéry. Informovat o dění, které jiným celoplošným médiím může uniknout, ale pro obyvatele regionů je důležité,“ dodala moderátorka pořadu Markéta Fialová.

Štáby CNN Prima News mají pravidelně vyjíždět do různých částí Česka. Připravovat se budou také speciály moderované přímo z míst dění v daných krajích. Zapojování krajských reportérů MF Dnes a Deníku má být podle Primy postupné. Do přípravy se mají zapojit desítky redaktorů ze zmíněných redakcí. „Ani sebelepší reportér nezvládne být na dvou místech najednou. Věřím, že nám tato na českém poli unikátní spolupráce umožní nabízet komplexní a zábavný regionální servis z míst, která diváci důvěrně znají. Témata si budeme vybírat my a my budeme mít také úplnou kontrolu nad jejich zpracováním od jednotlivých redaktorů,“ přiblížil Štrunc.

„MF Dnes má velmi silné krajské redakce. Vzhledem k práci pro zpravodajský portál iDnes.cz má navíc mnoho redaktorů blízko i ke zpracovávání audiovizuálních materiálů. Díky naší spolupráci dostanou příležitost se dál zdokonalovat,“ uvedl ředitel strategického rozvoje skupiny Mafra František Nachtigall.

„Ve spolupráci se CNN Prima News vidíme zajímavou příležitost pro obě strany. Deník má nejsilnější síť novinářů rozprostřenou do všech okresů celé České republiky, proto můžeme divákům nabídnout unikátní souhrn událostí, a to až z místa jejich bydliště, z jejich blízkého okolí. Reportéři Deníku totiž události v regionech nejen zpracovávají, ale na vlastní kůži je i žijí,“ řekl ředitel redakcí Deníku Roman Gallo.

CNN Prima News kromě nového pořadu v únoru nabídne ještě několik dalších dílčích změn. Ranní show Libora Boučka Nový den bude nově o hodinu delší a končit bude v 10 hodin. Naváže na ni rozšířené kontinuální zpravodajství, které poběží  do 12.30, kdy startuje diskuzní pořad Interview.

-mav-