Iceland spustil vlastní e-shop i s rozvozem

pondělí, 11. ledna 2021, 18:05 Retail, Aktuality MediaGuru

Řetězec s mraženým zbožím Iceland spustil na sklonku loňského roku vlastní e-shop.

Zdroj: FB Iceland

Zdroj: FB Iceland

Britský řetězec Iceland, jenž se zaměřuje převážně na nabídku mraženého zboží, na sklonku loňského roku spustil na českém trhu svůj vlastní e-shop. Vybraný sortiment nabízel v online prostředí doposud jen prostřednictvím supermarketu Košík. 

Zázemí nového e-shopu bylo vybudováno v Praze – Štěrboholy, kde si mohou zákazníci své online objednávky i osobně vyzvednout. Rozvoz nabízí v Praze, Plzni, Ústí nad Labem, Mostě, Teplicích, Hradci Králové, Pardubicích a v okolí zmíněných měst.

Za dopravu si lidé v Praze, kde se denně rozváží od 8 do 20 hodin, zaplatí při objednávce v hodnotě do 1000 korun sto korun, nad 1000 korun je zdarma. V regionech, kde probíhá rozvoz v předem určený den od 9 do 21 hodin, si připlatí při objednávce s hodnotou do 1500 korun 140 korun, nakoupí-li za více než 1500 korun, mají dopravu bezplatnou.

Platit mohou zákazníci v hotovosti, kartou nebo stravenkami Sodexo, Edenred či Chèque Déjeuner. 

Iceland na český trh vstoupil před deseti lety. Ve spolupráci se společností Mrazírny Dýšina založil společný podnik s názvem Iglú. Firma otevřela svůj první obchod v Plzni, druhá pobočka vznikla v Kladně v roce 2013, obě dvě prodejny byly později uzavřeny. V roce 2016 se společnost přejmenovala na Iceland Czech. Zpočátku prodávala převážně mražené produkty vlastní značky, postupně se přidávalo i smíšené, chlazené a čerstvé zboží. V současnosti provozuje sedm obchodů v Praze, dále má pobočky v Pardubicích, Mladé Boleslavi, Říčanech a Hostivici. 

-stk-