Očekávané (i odložené) filmové premiéry letošního roku

čtvrtek, 7. ledna 2021, 07:30 Marketing MediaGuru

Do kin by letos měly dorazit nové snímky i filmy, které si svou premiéry měly odbýt již v loňském roce. Kvůli pandemii se však mnohé změnilo.

Z filmu Top Gun: Maverick

Z filmu Top Gun: Maverick

S plánem filmových premiér loňský pandemický rok nebývale zamával. Některé filmy své uvedení několikrát posouvaly, a to dokonce i o rok, jiné nechtěly čekat na otevření kamenných kin a svou premiéru si odbyly na streamovacích platformách. I letošní rok bude koronavirem znatelně poznamenán, a tak lze očekávat, že plánované kinopremiéry se mohou opět posunout, odložit či přesunout do virtuálního světa. Následující přehled premiér vybraných filmů se tak může vzhledem k pandemické situaci výrazně změnit. 

Letos by měla do kin přijít o rok odložená nová bondovka Není čas zemřít, dále by se měl představit Kingsman: První mise, Black Widow, Duna nebo remake muzikálu West Side Story, jejichž premiéry byly původně plánovány již loni. Z českých snímků si na svou premiéru počkal například životopisný film Zátopek nebo historický Jan Žižka. 

Loňskou virtuální premiéru již měly například snímky Wonder Woman 1984 nebo Duše, které by měly přijít do kin letos v lednu. Kromě nich se představí také dokument Greta či Malířka a zloděj anebo novinka od Woodyho Allena Festival pana Rifkina.  

V únoru přijde do kin snímek Roberta Sedláčka Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli. Dále se představí komedie Martina Šulíka Muž se zaječíma učima s Miroslavem Krobotem, historický film Petra Jákla Jan Žižka či Vyšehrad se známou postavou fotbalisty Laviho.

V březnu bude mít premiéru thriller Nikdo, který produkoval David Leitch, podepsaný pod úspěšným Johnem Wickem. Dále se představí Kingsman: První mise, jenž měl do kin původně přijít už v listopadu 2019, a také Supernova se Stanleym Tuccim a Colinem Firthem. Z českých snímků se představí například komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. 

V dubnu vstoupí do kin dlouho očekávaná nová bondovka Není čas zemřít, dále nový snímek s Benedictem Cumberbatchem Stín špiónů, který se natáčel mimo jiné i v Praze, akční film The Asset s Michaelem Keatonem a Samuelem L. Jacksonem či český Gump – pes, který naučil lidi žít nebo pohádka Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy. 

V květnu do kin dorazí s více než ročním zpožděním Black Widow se Scarlett Johanssonovou, dále Godzilla vs Kong, Rychle a zběsile 9, Free Guy nebo česká komedie Deníček mého fotra s Jiřím Mádlem a Terezou Ramba. 

V červnu by měl mít v kině odloženou premiéru snímek Krotitelé duchů: Odkaz, navazující na předchozí filmy z 80. let. Dále se představí Venom 2: Carnage přichází s Tomem Hardy. 

V červenci do kin dorazí Top Gun: Maverick s Tomem Cruisem, animovaný Pinocchio režiséra Guillerma del Tora, Expedice: Džungle či Mimoni: Padouch přichází. Premiéru bude mít i novinka od Jana Prušinovského s názvem Chyby. 

V druhé půli léta by měl mít během (snad) probíhající letní olympiády v Tokiu svou premiéru snímek Davida Ondříčka Zátopek. Kromě toho přijde do kin také hudební film Respect, vyprávějící příběh Arethy Franklin, či thriller Deep Water s Benem Affleckem a Anou de Armas. Pro děti bude v kinech Tlapková patrola ve filmu. 

 

Zkraje podzimu vstoupí do kin snímek Smrt na Nilu, natočený podle románu Agathy Christie, v němž se role Hercula Poirota ujal režisér Kenneth Branagh.  Dále se představí Duna režiséra Denise Villeneuve či animovaný film Mimi šéf: Rodinný podnik.

V říjnu do kin přijde snímek The Duke s Helen Mirren a Jimem Broadbentem, dále horor Halloween zabíjí s Jamie Lee Curtis, česká komedie Indián nebo historický film o Josefu Myslivečkovi Il Boemo. 

Listopad bude ve znamení novinky s Angelinou Jolie Eternals, Mission: Impossible 7 s Tomem Cruisem anebo českého snímku Přání Ježíškovi. V prosinci bude mít v kině o rok odloženou premiéru remake muzikálu West Side Story od režiséra Stevena Spielberga, dále animovaný Blazing Samurai, Sing 2 či komedie s Jiřím Langmajerem Copak je to za mazáka… 

-stk-