Online divizi Mladé fronty koupila firma Internet Info

pátek, 8. ledna 2021, 14:05 Internet & Mobil MediaGuru

Online divize vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, se v pátek prodala za 15,8 milionu korun. Kupujícím je Internet Info.

Zdroj: Mladá fronta

Zdroj: Mladá fronta

Online divize vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, se dnes prodala za 15,8 milionu korun. Divizi koupila firma Internet Info. Vyvolávací cena byla 15 milionů Kč, druhý zájemce, společnost A 11 přestala přihazovat u ceny 15,5 milionu. ČTK to dnes řekli marketingová ředitelka Internet Info Renata Fiedlerová a ředitel vydavatelství A 11 Aleš Zavoral. Do divize patří kromě jiného i weby euro.cz a profit.cz.

„Mohu informaci (o koupi) potvrdit. Je to jenom ta on-line divize," řekla Fiedlerová. Firma Internet Info působí na trhu od roku 1998. Na webu uvádí, že má 3,2 milionu čtenářů. Provozuje odborné internetové deníky jako Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz, také weby Slunečnice.cz, Stahuj.cz, pořádá i soutěž Křišťálová Lupa.

Druhým zájemcem bylo vydavatelství A 11. „Náš strop byl okolo 15,5 milionu, větší hodnotu pro nás ta společnost nemá. Nechtěli jsme dál přihazovat, protože hodnota Mladé fronty se každou hodinu snižuje a ještě kolem toho bude hodně starostí. Pro nás cena byla 15 milionů korun, byli jsme ochotni ji navýšit o pár stovek tisíc korun, ale víc už ne," řekl Zavoral. A 11, která vydává lokální a zdravotnické tituly, nejvíc ve středních Čechách, má zatím zájem o jiné části Mladé fronty.

Kupci mohli dnes přihazovat k vyvolávací ceně 15 milionů po částkách 100.000 Kč. Online divizi či jen některé její části chtělo podle informací v insolvenčním rejstříku koupit 15 zájemců. Zájemců celkem o aktivity Mladé fronty bylo přes dvacet. Sedm zájemců usiluje o jednotlivé tištěné tituly vydavatelství a dvě o knižní divizi. Insolvenční správkyně Petra Hýsková na jednání věřitelského výboru loni v prosinci řekla, že lze prodat čtyři části, firma by tak získala až 50 milionů Kč.

Podle věřitelského výboru Hýsková prohlubuje krizi vydavatelství a zvýhodňuje vybrané věřitele. Vyplývá to z jejich vyjádření v dokumentu uveřejněném v insolvenčním rejstříku.

Provoz vydavatelství ukončil před Vánoci soud, a to na návrh Hýskové. Věřitelé žádají částku asi 400 milionů Kč. Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen až prosinec. Její kumulovaná ztráta je téměř 200 milionů.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů. Vydavatelství původně vlastnil podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.

-čtk-, -mav-