PNS získala nové tituly, zavážet bude i do sítě Žabka

čtvrtek, 21. ledna 2021, 10:00 Aktuality, Tisk MediaGuru

První novinová společnost v uplynulých měsících převzala distribuci dalších titulů, tiskem také bude zásobovat síť prodejen Žabka.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

První novinová společnost (PNS) začala nově distribuovat několik regionálních titulů. Na Vysočině to jsou Jihlavské listy a Horácké noviny. V jihomoravském regionu potom roznáší Regionální noviny Znojemsko a také Znojemský týden. Na Zlínsku je to pak nově Kroměřížský týdeník. Vedle regionálních médií ale PNS do svého portfolia zařadila i tři celostátní časopisy. A to Katolický týdeník a časopisy Nová Exota a Regenerace.

„Díky převzetí dalších periodik se týdenní objem naší distribuce zvýšil o desítky tisíc kusů novin a časopisů. Naše distribuční sítě jsou dostatečně robustní, aby doručování nových titulů zvládly. Oproti předchozímu doručovateli navíc nepracujeme s PSČ, ale s RÚIAN, tedy Registrem územní identifikace, adres a nemovitostí. To nám umožňuje výrazně přesnější a efektivnější plánování doručení,“ sdělil Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva PNS.

První novinová společnost bude rovněž s účinností od února tohoto roku jako výhradní distributor doručovat noviny a časopisy do sítě maloobchodních prodejen Žabka. Ta čítá celkem 123 poboček po celé České republice.

Spolupráce se sítí prodejen Žabka umožní První novinové společnosti nabídnout vydavatelům, se kterými spolupracuje, další prodejní místa. „Rozšíření spolupráce s Žabkou je pro nás velkým úspěchem a závazkem. Tento krok jednoznačně odráží náš přístup k distribuci tisku a zvyšování podílu na celkových prodejích časopisů,“ dodal Vaňha.

-mav-