Seznam: Nejvyhledávanějším seriálem loni Poldové a nemluvně

středa, 20. ledna 2021, 13:50 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Seriály Poldové a nemluvně a Slunečná se staly nejvyhledávanějšími na Seznamu v roce 2020. Internetová firma představila žebříčky i v dalších kategoriích.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

Nejvyhledávanějším televizním seriálem na Seznam.cz byla loni česká rodinná série Poldové a nemluvně (ČT). Následoval nový televizní seriál Slunečná (Prima). Ze zahraniční produkce se dařilo francouzskému výpravnému seriálu Versailles. Statistiku přinesl Seznam.cz.

Seznam.cz čerpá z dat své služby Vyhledávání. Sleduje nejrůznější témata z kategorií osobnosti, události a produkty, která se na internetu v meziročním srovnání vyhledávala výrazně více. Do žebříčků za rok 2020 se dle očekávání propsaly i výrazy týkající se pandemie koronaviru.

„Praktické dotazy směřovaly na trendy účesy roku 2020, domácí výrobu roušek nebo důchodovou kalkulačku pro letošní rok,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání. Doplňuje, že v době plné omezení se uživatelé internetu zajímali v rámci volnočasových aktivit zejména o venkovní kulturní a sportovní akce jako svatováclavské slavnosti v Třeboni, o pálení čarodějnic, ale i Mistrovství světa v biatlonu konané v Itálii.

Ze známých osobností zaujaly například herečky Hana Maciuchová či Lucie Benešová a informace o zesnulém herci Janu Skopečkovi. V kategorii zprávy a kauzy pak první tři pozice obsadily volby na post amerického prezidenta, události okolo hrobu Karla Gotta a podzimní zemětřesení na řeckém Samosu.

Podrobné informace najdete zde.

-mav-