Webu Expres.cz se osvědčilo video, loni zvýšil návštěvnost

sobota, 30. ledna 2021, 08:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Rozšíření videoobsahu a zavedení dalších obsahových novinek se odrazilo na vyšší návštěvnosti webu Expres.cz v loňském roce.

Zdroj: Expres.cz

Zdroj: Expres.cz

Společensko-zpravodajský web Expres.cz loni zažil svůj historicky nejsilnější rok, ukazují data internetové návštěvnosti NetMonitor za rok 2020. Zaznamenal celkem 482 milionů zobrazení stránek (page views), což představuje nárůst o 70 % oproti roku 2019, počet návštěv pak vzrostl o 27 % na 93 milionů.

Webu se dařilo především v letních měsících (např. v srpnu více než 2,2 mil. RU měsíčně) a také v prosinci (nárůst page views o 90 %). Navýšení návštěvnosti přičítá provozující skupina Mafra rozšíření videoobsahu – v únoru byla spuštěna platforma TV Expres. Ta koncentruje všechna videa na jednom místě. Na podzim pak měl premiéru pořad Experti, který přináší rozhovory s celebritami a aktuální dění ze světa šoubyznysu v podání bulvárních novinářů v Česku.

Pro letošní rok připravuje například podcasty nebo nové rubriky o autech a životním stylu. „Expres.cz se během posledních let vyšvihl mezi TOP 5 společenských webů a vezmeme-li údaje z prosince 2020 (přes 2 miliony RU), předstihl v návštěvnosti i nemálo zavedených zpravodajských webů. Loňský výsledek nás velmi těší a je rozhodně výzvou a závazkem do budoucna Expres.cz dále rozvíjet. Budeme publikovat více rozhovorů v pořadu Experti, chystáme podcasty s celebritami, nebo nové rubriky o autech a životním stylu hvězd. A samozřejmě i nadále budeme naše čtenáře bavit bulvárními kauzami, exkluzivními rozhovory, komentáři s nezbytnou dávkou humoru, trochou nekorektnosti a nekonvenčním obsahem,“ uvedl k výsledkům šéfredaktor Expres.cz Petr Konečný.

-mav-