Zahájil hackathon ke kampani na podporu očkování

středa, 6. ledna 2021, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Výsledkem hackathonu má být komunikační strategie a kreativní řešení kampaně na podporu očkování. V průběhu ledna budou nabídnuty státu i dalším subjektům.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Iniciativa komunikačních agentur a expertů, jejímž cílem je pomoci státu připravit funkční kampaň na podporu očkování, pokročila do další fáze. Po realizaci prvního spotu uvedeného u příležitosti zahájení očkování byl odstartován hackathon za účasti desítek odborníků na komunikaci. Výsledkem má být komunikační strategie a kreativní řešení kampaně na podporu očkování, které budou v průběhu ledna nabídnuty k využití jak státu, tak soukromým subjektům a dalším organizacím.

Zapojení odborníci poskytují poradenství a dlouholeté zkušenosti zdarma. Dohodli se také na názvu „Iniciativa komunikačních agentur Cesta ven.“

Účastníci hackathonu mají dodat své návrhy ještě v první polovině ledna. Výsledkem by měla být komunikační strategie zahrnující reklamu, PR, digitální řešení i spolupráci s influencery. „Odborná komise složená z předních osobností českého marketingu vybere tři nejlepší návrhy, které budou konzultovány s lékaři a odborníky z iniciativy Lékaři pomáhají Česku,“ uvedla mluvčí iniciativy Pavla Mudrochová.

Finální návrh chce iniciativa nabídnout nejen Úřadu vlády a Ministerstvu zdravotnictví, ale také soukromým subjektům a dalším organizacím, které mají zájem kampaň šířit. „Je důležité, aby si veřejnost uvědomila, že očkování je cesta k normálnímu životu, podnikání a vzdělávání,“ sdělila mluvčí. Primárním cílem připravované kampaně nemá být vyvracení dezinformací o očkování.

-mav-