Zásilkovna ukončuje spolupráci s Českou poštou

středa, 13. ledna 2021, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

K 31. lednu ukončí Zásilkovna svou spolupráci s Českou poštou, pro kterou zajišťovala tzv. první míli.

Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

Zásilkovna ukončí k 31. lednu letošního roku spolupráci se společností Česká pošta. Hlavním důvodem má být podle Zásilkovny dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a jednostranné zvyšování jejích cen.

Zásilkovna zajišťovala pro Českou poštu službu takzvané první míle. Internetové obchody tak mohly podávat zásilky určené pro doručení Českou poštou na kterémkoliv výdejním místě Zásilkovny v ČR a Zásilkovna poté tyto zásilky konsolidovala a předávala České poště na jejích hlavních třídících depech. V roce 2020 takto Zásilkovna České poště předala 600 000 zásilek.

„Pošta neustále zvyšovala ceny, které neodpovídaly objemu podaných zásilek a v důsledku tohoto pravidelného zdražování jsme se dostali do bodu, kdy jsme v podstatě na každé zásilce tratili,” říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta.

Z analýzy Zásilkovny, kterou si udělala po ukončení vánoční sezóny 2020, vyplynulo, že Česká pošta doručila v uplynulém roce 2020 v režimu D+1 necelých 15 % zásilek, které Zásilkovna předala České poště k přepravě na adresu.

Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka se firmy dohodly, že jednání mezi oběma subjekty měla pokračovat v lednu. O rozhodnutí Zásilkovny se měla pošta dozvědět z veřejného oznámení. „Ač už Zásilkovna nebude naším klientem, ale konkurentem, vážíme si naší dosavadní spolupráce a přejeme mnoho úspěchů v další celosvětové expanzi, kterou Zásilkovna deklarovala. Svým přístupem dokázala změnit návyky zákazníků a určitě se jí to bude dařit i bez podpory České pošty,“ sdělil podle serveru iDnes Matyáš Vitík.

Ukončení spolupráce s Českou poštou oznámila Zásilkovna všem svým partnerům a klientům. Konec spolupráce s Českou poštou nemá mít pro zákazníky Zásilkovny poptávající službu doručení na adresu negativní důsledky, uvedla firma. 

-stk-