Adidas prodává svou americkou značku Reebok

středa, 17. února 2021, 15:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Adidas nabídne k prodeji svou americkou Reebok, s níž chtěla lépe bojovat s konkurencí Nike.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas se rozhodl prodat svou americkou značku Reebok, s níž chtěl účinněji konkurovat firmě Nike. Adidas uvedl, že rozhodnutí je součástí nové pětileté strategie, jejíž podrobnosti představí příští měsíc.

Adidas koupil značku Reebok asi před 15 lety za 3,8 miliardy dolarů (podle současného kurzu kolem 81 miliard Kč). Slabé výsledky Reeboku však vedly k opakovaným výzvám ze strany akcionářů, aby se firma této značky zbavila.

Mezitím se německému podniku podařilo upevnit pozici své hlavní značky Adidas ve Spojených státech. Přispěla k tomu spolupráce se slavnými osobnostmi, mezi které patří například rapper Kanye West nebo zpěvačka a herečka Beyoncé, uvedla agentura Reuters.

„Po pečlivém zvážení jsme dospěli k závěru, že značky Reebok a Adidas dokážou mnohem lépe využít svůj růstový potenciál, když na sobě nebudou závislé,“ vysvětlil šéf společnosti Adidas Kasper Rorsted.

Firma se nyní hodlá zaměřit na posilování pozice své hlavní značky Adidas na globálním trhu se sportovním zbožím. „Dlouhodobé příležitosti k růstu jsou v našem odvětví vysoce atraktivní, zejména pro ikonické sportovní značky,“ upozornil Rorsted.

Zdroj agentury Reuters z bankovního sektoru uvedl, že hodnota Reeboku by se nyní mohla pohybovat kolem jedné miliardy eur (zhruba 26 miliard Kč). Adidas předloni snížil účetní hodnotu značky téměř o polovinu na 842 milionů eur.

Rorsted po svém nástupu do čela podniku v roce 2016 podnikl kroky, které pomohly značce Reebok obnovit ziskovost. Výsledky Reeboku nicméně nadále zaostávaly za výsledky Adidas. Loni je navíc zasáhla pandemie covidu-19.

Adidas by nyní mohl nabídnout akcie Reeboku na burze. Mohl by rovněž tuto značku prodat některé investiční společnosti či jinému velkému prodejci sportovního zboží.

-čtk-