Cenu Ferdinanda Peroutky získali Petr Koubský a Daniel Stach

pátek, 5. února 2021, 08:35 Aktuality, Tisk, TV MediaGuru

V posledních měsících odvádějí mimořádnou práci při seriózním informovaní o koronavirové pandemii, zdůvodnila Společnost Ferdinanda Peroutky.

Petr Koubský, zdroj: Deník N, Daniel Stach, zdroj: Česká televize

Petr Koubský, zdroj: Deník N, Daniel Stach, zdroj: Česká televize

Společnost Ferdinanda Peroutky udělila v pátek 5. února novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2020 redaktorům Petru Koubskému (DeníkN) a Danielu Stachovi (Česká televize). S ohledem na stávající epidemiologickou situaci a vládní opatření, proběhne faktické předání ceny v Centru současného umění DOX až v dubnu.

Oba laureáti za sebou mají dlouhodobou činnost v oblasti popularizace vědy. V posledních měsících odvádějí mimořádnou práci při seriózním informovaní o koronavirové pandemii i v „boji“ proti fake news, stojí v oznámení Společnosti Ferdinanda Peroutky.

Petr Koubský vystudoval průmyslovou automatizaci na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, kde získal titul kandidáta věd v oboru kybernetika a počítačová věda. Napsal a přeložil několik knih o IT, učí na VŠE a FF UK. Pracoval postupně jako programátor, pak v Softwarových novinách, byl šéfredaktorem časopisu Inside, ředitelem iCollege a vydavatelem webového magazínu 067. V Deníku N je redaktorem pro vědu a technologie.

Daniel Stach vystudoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické a mediální komunikaci na Fakultě sociálních věd University Karlovy. Během studií působil jako redaktor a moderátor pořadu Sports Take v Radiu Wave. V srpnu 2010 se stal redaktorem pořadu Hyde Park České televize a o dva roky později začal moderovat pořad Hyde Park Civilizace a posléze i pořad Věda 24. Je nejmladším držitelem medaile Vojtěcha Náprstka Za zásluhy v popularizaci vědy.

Novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky uděluje od roku 1995 Společnost Ferdinanda Peroutky, a to vždy u příležitosti výročí jeho narození. 

-mav-