Český rozhlas spustí na podzim digitální stanici pro seniory

středa, 3. února 2021, 14:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rozhlasová obdoba televizního programu ČT 3 by měla být dostupná celoplošně prostřednictvím pozemní digitální sítě ČRo DAB+.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas (ČRo) chce na podzim spustit speciální digitální stanici pro starší posluchače. Rozhlasová obdoba televizního programu ČT 3 by měla být dostupná celoplošně prostřednictvím pozemní digitální sítě ČRo DAB+, kterou může naladit 95 procent populace České republiky. O termínu spuštění stanice dnes informoval server Televizniweb.cz.

Podle mluvčího ČRo Jiřího Hošny by nová stanice měla z hlediska cílové skupiny navazovat na regionální stanice rozhlasu, které cílí na posluchače starší 55 let. „Půjde o mix hudby a mluveného slova. Stanice bude výrazně čerpat z rozsáhlého archivu ČRo. Zaměří se na vysílání pořadů, které mají stále svou kvalitu, ale svým charakterem by již ne úplně ideálně zapadly do vysílacího schématu stanic, jako je Dvojka či regionální stanice," uvedl Hošna. Vedle DAB+ půjde stanice naladit na internetu nebo přes IP TV.

Vedle seniorského rádia plánuje ČRo v květnu spustit Radiožurnál Sport. Načasování podle Hošny souvisí s významnými sportovními událostmi, které se letos budou konat, například MS v hokeji či letní olympijské hry. „Vnímáme to jako ideální příležitost pro start této stanice. Kromě přenosu sportovních událostí a zpravodajství ze sportu, což bude hlavní náplň vysílání, bude stanice zaměřena na rockovou hudbu. Bude určena všem sportovním fanouškům bez rozdílu věku," uvedl.

Ačkoli digitální rozhlas v České republice vysílá již několik let, posluchači podle Televizníhowebu dosud nemají příliš digitálních rozhlasových přijímačů. Rozhlas to chce změnit a během února pořádá prostřednictvím svých regionálních studií kampaň „Nalaďte se do pohody", kterou doprovází soutěže o digitální rádia. Vedle toho České Radiokomunikace spustily certifikaci DAB+ přijímačů.

ČRo vysílá v DAB+ signálu všech 23 svých stanic. Zahrnuje to celostátní, regionální i speciální digitální stanice.

-čtk-