ČT přinese pořad Bilance, připravují ho Černý a Šenk

čtvrtek, 11. února 2021, 11:35 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize zařadí do pondělního večerního vysílání jednou měsíčně nový ekonomický pořad Bilance. Připravují ho Filip Černý a Michal Šenk.

Filip Černý, zdroj: ČT

Filip Černý, zdroj: ČT

Česká televize rozšiřuje reportážní publicistiku. Redakce zpravodajství přichází s novým ekonomickým pořadem Bilance autorů Filipa Černého a Michala Šenka. Chtějí v něm ukázat, jak čísla, která se denně objevují v médiích, ovlivňují budoucnost každého z nás. První vydání je na programu ČT1 1. března hned po Reportérech ČT, a pak každé první pondělí v měsíci. „Reportáže si kladou za cíl ukázat, jak velká čísla ovlivňují malé lidi, a pátrají po skutečném jádru problému. Chceme, aby každá z nich nabízela širší kontext událostí a popisovala je prostřednictvím příběhů a dat,“ uvedl reportér Filip Černý.

Půlhodinové reportáže se zaměří na zásadní ekonomicko-společenská témata současnosti. „Bilance se soustřeďuje na tři hlavní oblasti – na významné ekonomické problémy v Česku a v zahraničí, na stěžejní ekonomické hrozby a na změny, které nás čekají v nejbližší budoucnosti v souvislosti s technologiemi, například v návaznosti na revoluci v energetice,“ popsal dále Černý. 

Michal Šenk, zdroj: ČT

Michal Šenk, zdroj: ČT

První vydání premiérového pořadu, který vzniká v redakci aktuální publicistiky pod šéfredaktorem Markem Wollnerem, se zaměří na nedostupnost a cenu bydlení v Česku. V nadcházejících dílech reportéři Bilance otevřou také témata, jako je kolaps recyklace v tuzemsku nebo energetika a elektromobilita.

Filip Černý v minulosti zastával pozici šéfredaktora webu ČT24 a iHNed.cz, v současnosti pracuje jako reportér České televize.

Michal Šenk působí také jako zástupce šéfredaktora a vedoucí webu E15, dříve pracoval na pozici reportéra v Hospodářských novinách.

-mav-