Finmag obměňuje redakci, web i časopis vede Tůma

středa, 24. února 2021, 10:55 Aktuality, Tisk, Lidé MediaGuru

Šéfredaktorem časopisu i webu Finmag je od února Ondřej Tůma. Michal Kašpárek odchází, s časopisem ale má externě spolupracovat.

Ondřej Tůma, zdroj: Partners media

Ondřej Tůma, zdroj: Partners media

Časopis Finmag, který vydává společnost Partners media, obměňuje redakci. Šéfredaktorem časopisu i webu je od února Ondřej Tůma. Michala Kašpárka střídá na pozici editora printu Gabriel Pleska, editorem webu je nově Michal Hron, který přišel z týdeníku Euro. S novou redakcí plánuje titul obsahové změny, redesign i užší integraci s webem Peníze.cz. 

Dvouměsíčník Finmag bude v březnu vycházet šest let a při této příležitost změní design. Novou podobu, jež je k vidění na aktuálním vydání (únor/březen 2021), vytvořil grafik Vojtěch Wagner. Spolu s novým claimem „Časopis, který vás připraví na budoucnost“ se Finmag ve větší míře vrací k byznysovým tématům. 

„Vzroste počet článků, které se budou věnovat zajímavým podnikatelským záměrům, start-upům, technologiím, internetu a vizionářům nejen v těchto oblastech. Stále ovšem platí, že chceme psát o penězích jinak. Děláme časopis pro lidi, kterým k životu nestačí jen plácání po zádech a statusové symboly, ale taky kontext,“ komentuje změny šéfredaktor časopisu Ondřej Tůma. 

Zdroj: Partners media

Zdroj: Partners media

Dvouměsíční periodicita Finmagu se nemění. V jednání jsou ale speciální vydání, která frekvenci vycházení časopisu zvýší. Náklad časopisu zůstává na deseti tisících výtiscích. „Jsme přesvědčení, že vymírání printu se nebude týkat kvalitních magazínů. Naopak na trhu vidíme prostor pro další růst. Chceme být důkazem, že se i o byznysu a ekonomice dá psát čtivě a zábavně,“ popisuje Martin Vlnas, ředitel vydavatelství Partners Media.

„Zároveň se budeme mnohem intenzivněji než dosud věnovat propojení časopisu s webem a v plánu je také hlubší integrace obsahu Finmagu do webu Peníze.cz,“ doplňuje Vlnas. Cílem je udělat z Finmagu byznysovou a názorovou nástavbu jinak primárně servisního portálu, který každý měsíc navštíví dva miliony reálných uživatelů.

Pozici šéfredaktora webu a editora časopisu opouští Michal Kašpárek. „Michal jde vstříc dalším výzvám ve světě médií, ve kterém bude pracovat na volné noze. S Finmagem bude dál externě spolupracovat jako autor,“ vysvětluje Tůma, který od února vede i web Finmag.cz.

Novým editorem časopisu se stává Gabriel Pleska, dlouholetý editor webu Finmag.cz. Na tento post za něj přichází Michal Hron, který v minulosti působil jako editor Eura a iDnes.cz nebo vedoucí domácího zpravodajství v Economii. Cílem obměněné redakce Finmagu je sjednotit obsahově i graficky časopis s webem, který projde redesignem v následujících dvou měsících, a přivést oběma médiím nové čtenáře. Napomoci by tomu měl i větší počet názorových textů, na kterých se budou podílet noví spolupracovníci, například bývalý šéf ČRo Vltava Petr Fischer, ekonom Dominik Stroukal nebo motoristický novinář Vojtěch Dobeš.   

-stk-