Karasová odchází z Cosmopolitanu, povede ho Mazánková

pondělí, 22. února 2021, 11:30 Tisk, Lidé MediaGuru

Novou šéfredaktorkou měsíčníku Cosmopolitan se stane Adéla Mazánková, Sabrina Karasová časopis po 24 letech opouští.

Sabrina Karasová, foto: Bauer Media

Sabrina Karasová, foto: Bauer Media

Dlouholetá šéfredaktorka časopisu Cosmopolitan Sabrina Karasová svoji pozici opouští. Mediální skupina Mafra oznámila, že novou šéfredaktorku se stane Adéla Mazánková „Sabrina Karasová po dohodě z vydavatelství Mafra odchází," uvedla bez bližších podrobností mluvčí mediální skupiny Mafra Tereza Sedláková.

Sabrina Karasová stála v čele Cosmoplitanu od roku 2000. S časopisem je ale spjatá už od roku 1997. V tehdejším vydavatelství Stratosféra začínala v Cosmopolitanu jako editorka. Později se vypracovala do čela časopisu.

Adéla Mazánková je módní blogerkou, byla rovněž online manažerkou časopisu Vogue.

Adéla Mazánková, zdroj: archiv Adély Mazánkové

Adéla Mazánková, zdroj: archiv Adély Mazánkové

Cosmopolitan v loňském roce prošel změnou konceptu, začal se zaměřovat na čtenářky ve věku 25-35 let, označuje je jako dospělé mileniálky. V časopise se objevují stránky podobné instagramovým formátům, stejně jako piktogramy známé ze sociálních sítích. 

Měsíčník Cosmopolitan byl podle výzkumu čtenosti Media projektu v loňském roce šestým nejčtenějším časopisem životního stylu pro ženy. V průměru ho četlo 134 tisíc čtenářů, průměrný měsíční prodaný náklad představoval 17 tisíc kusů.

-mav-