Karlovarský festival získává za investora Rockaway Capital

středa, 24. února 2021, 10:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Rockaway Capital se stává strategickým investorem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Zdroj: KVIFF

Zdroj: KVIFF

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary pokračuje v přípravách odloženého 55. ročníku a získává nového strategického investora v podobě skupiny Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, která tím chce podpořit filmový průmysl v Česku a střední Evropě.

Vstup strategického investora do pořadatelské společnosti Film servis festival Karlovy Vary představuje pro karlovarský festival zajištění stability a zároveň nové možnosti rozvoje.

Nemění se složení vedení MFF KV, prezidentem a předsedou představenstva FSFKV zůstává Jiří Bartoška. Posílí se role managementu festivalu, což představuje zajištění kontinuity jeho dlouhodobé vize.  Uměleckým ředitelem je Karel Och, výkonný ředitel Kryštof Mucha se nově stává i členem představenstva organizační společnosti Film servis festival Karlovy Vary. 

„Letošní složitý rok nám svojí nepředvídatelností ukázal, jak důležité je mít na své straně silné partnery, kteří nás podpoří i v době, kdy se kvůli koronaviru ruší filmové festivaly po celém světě. Využil jsem možnosti přizvat strategického investora, který nám pomůže festival dále organizačně i umělecky posouvat. S Jakubem Havrlantem a Rockaway Capital se navíc dobře známe, díky spolupráci s Mall.cz, který je už čtyři roky partnerem festivalu a který patří do portfolia Rockaway, je náš vztah dlouhodobý,” říká prezident MFF KV Jiří Bartoška. 

Pro Rockaway Capital přitom nejde o první aktivní zapojení do oblasti filmu a umění. Do jejího portfolia patří například internetová televize Mall.tv, z jejíž dílny pochází první český seriál oceněný mezinárodní cenou Emmy za nejlepší krátkometrážní seriál #martyisdead, nebo společnost Gjirafa a její platforma pro streaming video obsahu gjirafaVideo, která patří k lídrům balkánského trhu. Cílem Rockaway je pak tyto zkušenosti využít, podpořit filmový průmysl v Česku a střední Evropě a dál aktivně rozvíjet aktivity kolem festivalu.

Kromě tradičních festivalových aktivit se chtějí organizátoři MFF KV zaměřit na budování platformy KVIFF TV, která bude postupně nabízet artový program a během festivalu i exkluzivní vlastní obsah. Organizátoři také chtějí rozšířit dosavadní působení v oblasti distribuce strategickým partnerstvím se společností Aerofilms a také vyvíjet projekty a programy s cílem poskytnout mladým a talentovaným tvůrcům zázemí pro jejich filmařský růst. Zároveň chtějí využít potenciálu města Karlovy Vary i celého regionu k uskutečňování dalších kulturně-společenských projektů a akcí.

„Jsem nadšený a zároveň mám obrovský respekt k tomu, že můžeme být součástí  jedné z nejprestižnějších akcí na území Česka. Na spolupráci s Jiřím Bartoškou a jeho skvělým týmem se upřímně těším a věřím, že když nalezneme synergie, můžeme festivalu v budoucnu pomoct i s jeho modernizací,” dodává zakladatel a CEO Rockaway Capital Jakub Havrlant.

-stk-