Křetínský snížil podíl v ProSieben pod pět procent

čtvrtek, 18. února 2021, 17:55 Aktuality, TV MediaGuru

Daniel Křetínský snížil koncem ledna svůj podíl s hlasovacími právy v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media na 4,83 procenta.

Daniel Křetínský, zdroj: CMI

Daniel Křetínský, zdroj: CMI

Český investor Daniel Křetínský snížil koncem ledna svůj podíl s hlasovacími právy v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media ze 7,97 na 4,83 procenta. Jeho investiční firma Czech Media Invest (CMI) ve čtvrtek uvedla, že akcie převedla na společnost VESA Equity Investment.

VESA posléze svůj podíl podle agentury DPA v reakci na růst kurzu akcií snížila. Manažer firmy Branislav Miškovič ale naznačil, že jeho firma je připravena podíl v ProSieben znovu zvýšit. Mohlo by se tak podle něj stát, až ProSieben odprodá své další digitální dceřiné společnosti.

Křetínský byl podle webu Finanzen.net v poslední době považován za protiváhu dalšího velkého akcionáře v ProSieben, italského mediálního podniku Mediaset. Ten ovládá rodina bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho. Dříve se ale objevovaly i spekulace, že by se Křetínský spolu s Mediasetem mohli pokusit ProSieben převzít.

Mediaset má s ProSieben velké plány a chce jejím prostřednictvím uzavírat celoevropská partnerství. ProSieben je k nim ale zatím skeptická, píše Finanzen.net.

ProSiebenSat.1 Media je německá mediální společnost. Provozuje volně přístupné komerční televizní kanály, placené televizní kanály, rozhlasové stanice a tiskové podniky. Akcie ProSieben zareagovaly na dnešní zprávu mírným poklesem.

-čtk-