NAD: Petr Matyáštík zastřeší TV měření i monitoring reklamy

čtvrtek, 25. února 2021, 13:20 Aktuality, Lidé, Výzkum MediaGuru

David Satranský se bude věnovat produktovému rozvoji crossplatformních měření.

Petr Matyáštík, zdroj: Nielsen Admosphere

Petr Matyáštík, zdroj: Nielsen Admosphere

Od 1. března 2021 se Petr Matyáštík stává Operations Directorem. V Nielsen Admosphere (NAD) manažersky zastřeší největší projekty společnosti: elektronické měření sledovanosti a monitoring reklamy Ad Intel, a to ve všech zemích jejich realizace: v případě měření sledovanosti TV v Česku, v Bulharsku a licenčně v Arménii, v případě monitoringu reklamy pak v Česku a Bulharsku.

David Satranský, dosavadní ředitel sekce Elektronických měření a dosavadní ředitel projektu Elektronického crossplatformního měření v ČR, se jako Product Leader TAM bude věnovat produktovému rozvoji crossplatformních měření.

Pod vedením Petra Matyáštíka zároveň od stejného data bude manažerské vedení vypadat následovně:

  • Veronika Vilánková, Head of TAM CZ bude řídit Projekt crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu 2018–2022 (PCEM) v ČR realizovaný pro ATO;
  • Miroslav Zeman, Head of Ad Intel CZ bude řídit projekt přípravy dat Ad Intel v ČR;
  • Banie Georgieva, Head of TAM BG bude řídit realizaci peoplemetrového projektu v Bulharsku;
  • Elka Petrova, Head of Ad Intel BG bude řídit projekt Ad Intel v Bulharsku.

Petr Matyáštík působí ve společnostech skupiny Nielsen Admosphere už třináct let, naposledy jako ředitel sekce monitoringu reklamy Ad Intel. Na rozjezdu projektu monitoringu reklamy se podílel už v jeho začátcích (český trh má produkt k dispozici od roku 2010). Dále v minulosti v rámci společnosti koordinoval budování peoplemetrového panelu v Bulharsku a byl zodpovědný za dodávku technologií pro lokálního provozovatele peoplemetrového projektu v Arménii. Pro český Projekt crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu 2018–2022 (PCEM) měl Petr na starosti implementaci digitální části s využitím technologie Nielsen SDK.

-mav-