Paměť národa ukazuje v nové kampani osamělý život hrdinů

pondělí, 1. února 2021, 11:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Centrum pomoci Paměti národa nyní komunikuje kampaní. Ukazuje výpovědi dětí a jejich představ o životě hrdinů, když zestárnou.

Zdroj: Centrum pomoci Paměti národa

Zdroj: Centrum pomoci Paměti národa

Centrum pomoci Paměti národa, které vzniklo v březnu minulého roku, spustilo svou první kampaň. Emotivní spot, za kterým stojí kreativní agentura One of A Kind neboli OAK založená před rokem Terezou Svěrákovou a Tomášem Dvořákem, apeluje na pomoc našim hrdinům, a to nejen v době pandemie. Dobrovolníci Centra pomoci zajišťují pamětníkům nákupy potravin či jiného zboží, vyzvednutí léků či pomoc se zprostředkováním lékařské či psychologické pomoci. 

Myšlenka spotu je postavena na autentických výpovědích dětí, které vyprávějí, jak by podle nich měli žít hrdinové, když zestárnou. Jejich představa však kontrastuje s realitou života válečných veteránů, politických vězňů, disidentů.

„Řada pamětníků je osamělá, což umocňuje současná izolace způsobená zdravotními opatřeními. Bojí se vycházet z bytu, neumějí si nakoupit na internetu, ztrácejí kontakt s okolím. Proto jsme také vybrali návrh spotu, který vše ve zkratce vypráví dětskýma očima a originálním způsobem,“ popisuje Jan Polouček, provozní ředitel Post Bellum a Centra pomoci.

Video bylo zatím nasazeno online, brzy bude spot k vidění v televizi. Produkce se ujala společnost Bistro films, režie Marek Partyš.

-stk-