Prodej a marketing Škoda Auto povede Martin Jahn

středa, 10. února 2021, 11:05 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Funkci člena představenstva pro prodej a marketing automobilky Škoda Auto převezme od 1. března Martin Jahn.

Martin Jahn, foto: Škoda Auto

Martin Jahn, foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto oznámila personální změny ve svém představenstvu. Členem představenstva pro prodej a marketing se od 1. března stane Martin Jahn. Ve své pozici nahradí Alaina Faveye, který bude v blízké době pověřen novými úkoly v managementu koncernu Volkswagen.

„Rád bych přivítal Martina Jahna, který se vrací do společnosti Škoda Auto jako osvědčený odborník na prodej a marketing, aby posílil naše představenstvo poté, co strávil více než dvanáct let v zahraničí. Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit další digitalizace oblasti prodeje, vývoj nových obchodních modelů pro společnost Škoda Auto, rozvoj našeho podnikání prostřednictvím pronikání na nové trhy a další posílení naší orientace na zákazníky,“ komentoval změnu předseda představenstva Thomas Schäfer. 

Martin Jahn v letech 2006–2008 působil jako člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast lidských zdrojů. Poté byl jmenován výkonným ředitelem společnosti Volkswagen Group NSC v Moskvě, kde byl odpovědný za prodeje koncernových značek. V letech 2010 až 2016 působil jako výkonný ředitel společnosti Volkswagen Group Fleet International v německém Wolfsburgu a jeho hlavní odpovědností bylo řízení celosvětových firemních prodejů koncernu Volkswagen. V roce 2016 se přestěhoval do čínského Čchang-čchunu, kde převzal pozici výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing a výkonného ředitele značky Volkswagen ve společnosti FAW-VW. 

Alain Favey se stal členem představenstva společnosti Škoda Auto za prodej a marketing v září 2017. Během jeho funkčního období značka Škoda posílila ziskovost svých prodejů a navýšila svůj tržní podíl v Evropě o jeden procentní bod na 5,3 %. Prodejní organizace se pod jeho vedením připravovala na uvedení prvního elektrického vozu Škoda – modelu Enyaq iV. Před příchodem do Škoda Auto působil jako výkonný ředitel společnosti Porsche Holding Salzburg.

Další změna v představenstvu automobilky proběhne v oblasti Řízení lidských zdrojů. Novou členkou se stane Maren Gräf, která v pozici nahradí Bohdana Wojnara. 

-stk-