Šéf ČRo Zavoral dostane za 2. pololetí odměnu 544 tis. Kč

středa, 24. února 2021, 17:20 Aktuality, Rádio MediaGuru

Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za loňské druhé pololetí odměnu v plné výši 544 tisíc korun.

René Zavoral, zdroj: ČRo

René Zavoral, zdroj: ČRo

Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za loňské druhé pololetí odměnu 544.000 korun. Je to maximální výše odměny, kterou může získat. Rozhodla o tom ve středu Rada ČRo. Rozhlas podle předběžných odhadů loni hospodařil se ziskem 12 milionů korun. Cílem média je vždy mít alespoň vyrovnané hospodaření.

Podle rady rozhlas pod Zavoralovým vedením loni splnil všechna stanovená kritéria, jejichž prostřednictvím hodnotí činnost generálního ředitele. Jde o dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování nařízení rady, kvalitu předkládaných materiálů radě, plnění kandidátského projektu, podíl stanic ČRo na poslechovosti a hospodaření podniku.

Předseda rady Miroslav Dittrich vedle splnění kritérií ocenil také loňské fungování rozhlasu v souvislosti s pandemii koronaviru. „Zpravodajství a publicistika fungovaly i v této ztížené době bezvadně, stejně jako všechny ostatní stanice, přestože lidé byli v mnoha případech doma na home office," řekl předseda rady.

Podíl Českého rozhlasu na radiovém trhu se loni zvýšil na 24 procent, rada vyžadovala alespoň 22,2 procenta.

-čtk-