Šéf Liftaga Krátký nabízí pomoc s rozvozem očkovacích látek

středa, 24. února 2021, 07:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Až to bude pro stát aktuální, jsme schopni plánování tras zkrátit na minuty a v řádu hodin všude po republice přesouvat potřebný materiál, říká Ondřej Krátký.

Ondřej Krátký, zdroj: Liftago

Ondřej Krátký, zdroj: Liftago

Spoluzakladatel a ředitel společnosti Liftago Ondřej Krátký nabízí pomoc státu s rozvozem očkovacích látek. Vakcinace Česka podle jeho názoru vázne především kvůli malé připravenosti a slabému centrálnímu řízení.

„Za Liftago jsem se snažil několikrát nabídnout pomoc přes ministry nebo jiné kontakty. I přes jejich projevenou snahu jsem byl neúspěšný. Nabídl jsem pomoc jak s urgentními rychlými závozy po celé ČR, tak pomoc softwarovou: s organizováním a plánováním tras závozů, které je v případě Liftaga automatické a trvá několik minut, ne týdny. Liftago je navíc schopno zapojit i certifikované přepravce třetích stran a dodat jim pružnost plánování, popřípadě využít systém zapečetěných chladicích boxů. Je nám jasné, že úzké hrdlo vakcinace může být nyní jinde, ale na rychlý systém přeprav po celé ČR je třeba se připravit už teď," uvedl Krátký. 

Tradiční logistika plánuje podle jeho slov svozové a rozvozové trasy v řádu dnů, Liftago on-demand logistika má totéž plánovat vteřiny nebo minuty. Software Liftaga denně generuje stovky až tisíce rozvozových tras. V rámci minut pro ně vydraží a přivolá přepravce. Funguje ve 20 největších městech ČR a jejich okolí – plně automaticky.  „Touto schopností můžeme pomoci i vakcinaci,” dodává.

Liftago loni kvůli zavedením opatřením proti pandemii snížilo zisk o třetinu. „Některé měsíce jsme se propadli o 70 až 80 %. Máme ale to štěstí, že dlouhodobou strategií firmy už před pandemií byla nejen přeprava lidí, ale i zboží. Právě v logistice zboží jsme se adaptovali z expresního kurýra do sítě pro hromadné lokální doručování na přesný čas, která doplňuje tradiční infrastrukturu. Ze 20 největších měst dnes obsluhujeme v podstatě celé Česko a snažíme se dalším růstem kompenzovat pandemické ztráty sobě i přepravcům,” vysvětlil Ondřej Krátký.

-mav-