T-Mobile otevírá v Praze Magenta Experience Center

úterý, 2. února 2021, 14:40 Aktuality, Retail MediaGuru

V pražském nákupním centru Arkády Pankrác otevírá T-Mobile prostor pro gaming, vzdělávání i nahrávání podcastů.

V nákupním centru Arkády Pankrác v Praze dnes otevírá Magenta Experience Center, zdroj: T-Mobile.

V nákupním centru Arkády Pankrác v Praze dnes otevírá Magenta Experience Center, zdroj: T-Mobile.

Mobilní operátor T-Mobile otevírá 2. února nový prostor – Magenta Experience Center, který kombinuje prodejnu, místo na co-working, herní zónu, podcastové studio, představení chytré domácnosti, ale i edukační a konferenční zónu, kde je plánován každodenní program. Na ploše přes 800 metrů čtverečních se nachází v pražském nákupním centru Arkády Pankrác. 

„Stále více se přesouváme do digitálního světa, a to platí i pro nákup mobilních služeb. Žádný operátor v Česku i ve skupině Deutsche Telekom však nemá prostor, kde by nabídl možnost konzultace, poradil a kde by se zákazníci mohli dozvědět něco nového. Kde by prostě nabídl lidskou pomoc, a to je právě Magenta Experience Center,“ říká Michal Dvorský, manažer maloobchodního prodeje společnosti T-Mobile, a dodává: „Věřím, že tento koncept návštěvníky zaujme, protože se opravdu nejedná o prodejnu v ‚novém’ kabátě.“

První návrhy Magenta Experience Center vznikly v červnu 2020 na třídenním T-Hackathonu, kterého se zúčastnilo 44 studentů v 17 týmech. Ze vzešlých nápadů T-Mobile jich při realizaci využil 11. Vítězné týmy se navíc vydaly do architektonické kanceláře art1st v Budapešti, kde společně s architektky skupiny Deutsche Telekom pracovaly na finálním návrhu. Před vznikem byl celý prostor testován v rámci prohlídky ve virtuální realitě, kterou připravil Virtuplex. 

Provoz Magenta Experince Center klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu mladých tuzemských firem. Interiér je vyplněn zelení. Česká společnost Future Farming se zde postarala o vybudování aquaponické farmy. O živé zelené stropy a vertikální zahrady pečuje další tuzemská firma – Čarokvěty. 

Po uvolnění protipandemických opatření plánuje T-Mobile pořádání přednášek, setkání se zajímavými řečníky, workshopy, vzdělávací kurzy, programy pro děti i poradenství, a to v zóně nazvané EasyEdu. Kromě toho nabídne Magenta Experince Center co-workingové prostory s kavárnou, představení chytré domácnosti Magenta Home, chytrých domácích spotřebičů a v co-workingové kuchyni dojde i na kuchařské akce.

Prostor rovněž disponuje plně vybaveným nahrávacím studiem, které lze využít pro tvorbu podcastů. Vyškolený personál poskytne rady pro začátečníky. Další součástí je Gaming zóna, kde návštěvníci na jednom místě najdou herní výbavu od XBOXu, AR technologie, představení T-Mobile televize či VOD služeb jako Netlfix a HBO. Na Tuning stage se zase dozví, jak pracovat s 3D tiskárnou, jak nalepit folii na displej i jaké příslušenství zvolit pro svůj telefon.

-stk-