Unilever investuje miliardy do rostlinné stravy či e-commerce

úterý, 16. února 2021, 12:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Unilever chce v následujících dvou letech investovat přes 50 miliard korun do rozvoje kosmetických produktů, rostlinných potravin a e-commerce.

Zdroj: Unilever

Zdroj: Unilever

Společnost Unilever, jež má v portfoliu značky Dove, Rexona, Lipton, Knorr či Magnum, plánuje miliardové investice do rozvoje klíčových oblastí. Jedná se přitom o kosmetické produkty, jídlo na rostlinné bázi a e-commerce. Uvedla to při oznámení svých čtvrtletních výsledků. 

Celkem chce Unilever investovat do zmíněných oblastí v následujících dvou letech dvě miliardy eur (51,5 mld. korun). Reaguje tak na měnící se spotřebitelské chování v době pandemie. E-commerce prodeje se zvýšily o 61 % a tvořily celkem 9% podíl na celkových tržbách. Více než polovina prodejů kosmetických produktů proběhla online. Zároveň roste obliba veganského jídla, a to zejména u lidí se zájmem o zdravý životní styl a udržitelnost. 

Letošním cílem Unileveru je zvýšit prodeje o 3 až 5 %. V Evropě a Severní Americe byl za uplynulý rok viditelný zájem o potraviny k přípravě doma, což pomohlo značkám jako Hellmann’s nebo Ben & Jerry’s. Vzhledem k tomu, že lidé většinu času trávili doma, zároveň znatelně poklesly prodeje dekorativní kosmetiky a produkty osobní péče. K růstu těchto kategorií pomáhá v současnosti oživení v Číně a Indii. Po masivním očkování lze očekávat, že se chování spotřebitelů se v průběhu roku opět změní. 

Loni zvýšil Unilever své výdaje do marketingu o 160 mil. eur poté, co je v první polovině roku pozastavil kvůli propuknutí pandemie koronaviru. „Pro značky nikdy nebylo důležitější představit autentickým způsobem svůj pozitivní přínos společnosti a řešení problémů, které jsou pro zákazníky zásadní. Proto investujeme více do smysluplné marketingové komunikace,“ uvedl během hovoru s investory generální ředitel Unileveru Alain Jope. 

Unilever uzpůsobuje své marketingové investice na týdenní bázi podle aktuální pandemické situace v jednotlivých zemích. Vyžadovala-li to situace, snížila firma výdaje například na podporu zmrzliny, jejíž konzumace poklesla, naopak navýšila kategorie hygienických prostředků. Podobně hodlá postupovat i letos, kdy očekává větší marketingové oživení ve chvíli, kdy začne docházet k uvolňování pandemických opatření. 

-stk-