ViacomCBS spustí streamingovou službu Paramount+

čtvrtek, 25. února 2021, 15:00 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Od 4. března zahájí další nová streamingová platforma. Pod názvem Paramount+ ji uvede společnost ViacomCBS.

Zdroj: ViacomCBS

Zdroj: ViacomCBS

ViacomCBS spustí od 4. března streamingovou platformu Paramount+. Služba od prvního dne nabídne katalog čítající přes 5000 hodin obsahu ke zhlédnutí od značek napříč portfoliem ViacomCBS pro všechny věkové kategorie. Dostupná bude nejprve ve Spojených státech, v Kanadě a zemích Latinské Ameriky. V Evropě se nejprve objeví v severských zemích, kde zahájí 25. března. Další lokace mají postupně následovat.

ViacomCBS využil pro start Paramount+ své online služby Pluto TV a sítě Showtime. „Spuštění Paramount+ rozšiřuje naše strategické portfolio o širokou placenou službu," uvedl Bob Bakish, prezident a CEO ViacomCBS. Dodal, že firma tak na poli  streamingových služeb nabízí jak volně dostupné, prémiové i placené kanály.

Paramount+ se chce soustředit na svou původní filmovou tvorbu, dětské pořady (Nickelodeon , Nick Jr.), dále přinese obsah sítě Showtime či od dalších značek skupiny ViacomCBS (BET, CBS, Comedy Central, MTV, Paramount Pictures nebo Smithsonian Channel). Obsah má být doplněn i o pořady od třetích stran a postupně se rozrůstat.

Cena měsíčního předplatného se bude na jednotlivých trzích mírně lišit, předplatné se bude pohybovat od tří dolarů za měsíc. Služba bude dostupná online na ParamountPlus.com, na mobilních zařízeních a připojených televizních zařízeních v aplikaci Paramount+ (pro iOS, Android, Apple TV, Google TV a Amazon Fire TV).

Na vybraných trzích uvede Paramount+ exkluzivní původní tvorbu – The Man Who Fell to Earth, Mayor of Kingstown, Guilty Party, Halo nebo The Offer. Většina mezinárodních předplatitelů bude mít k dispozici i seriály od  Showtime, mezi něž se řadí Dexter, Ray Donovan, Aféra, Your Honor, The Comedy Rule nebo Útěk z vězení v Dannemoře. Současně platforma nabídne některé z franšíz pro děti, mimo jiné i SpongeBob v kalhotách, Želvy Ninja, Dora průzkumnice či Tlapková patrola, které doplní novinky Kamp Koral a Nick Studios‘ Astronauts.

Paramount+ tak vstupuje do prostředí, kde již působí Netflix, HBO Go, Apple TV+, Amazon Prime, Peacock,Disney+ nebo Discovery+.  

-mav-, -stk-