CPI by mohla dostat z prodeje částí MF 25,8 mil. Kč

středa, 10. března 2021, 14:05 Aktuality, Tisk MediaGuru

Insolvenční správkyně vydavatelství Mladá fronta (MF), které je v konkurzu, navrhla, aby soud souhlasil s vyplacením 25,8 milionu korun firmě CPI.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Insolvenční správkyně vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, navrhla, aby soud souhlasil s vyplacením 25,8 milionu korun firmě CPI. Společnost je jedním ze zajištěných věřitelů. Peníze se podařilo získat prodejem online divize Mladé fronty, ochranných známek některých časopisů i tím, že správkyně vymohla část pohledávek z obchodního styku. Vyplývá to z informací správkyně v insolvenčním rejstříku.

Firmě CPI, jejímž většinovým vlastníkem je Radovan Vítek, dlužilo vydavatelství 23,2 milionu Kč. Tak vysoký úvěr CPI poskytla Mladé frontě, která dosud nevrátila nic, úvěr byl splatný 18. května. Na úrocích vznikl další dluh. CPI vlastnila jako zajištěný věřitel některé ochranné známky i internetové domény jako euro.cz nebo profit.cz.

CPI evidovala ke konci února dluh 25,8 milionu, který tvořila jistina 23,2 milionu, úrok 531.388 Kč a úrok z prodlení dva miliony. „CPI Property Group návrh insolvenční správkyně podporuje a věří, že mu soud vyhoví," řekl ČTK mluvčí CPI Jakub Velen.

Kromě prodeje některých titulů a ochranných známek získala správkyně Petra Hýsková částku 19,7 milionu Kč, když vymohla část pohledávek Mladé fronty z obchodního styku. „Insolvenční správkyně eviduje výtěžek zpeněžení majetku dlužníka zajištěného ve prospěch věřitele CPI ve výši nejméně 29,3 milionu Kč," uvedla Hýsková. Dále navrhla soudu, aby jí přiznal zálohu na odměnu z výtěžku prodaného majetku 1,11 milionu korun.

Provoz vydavatelství Mladá fronta ukončil loni před Vánoci soud. Věřitelé žádají asi 400 milionů Kč. Kumulovaná ztráta Mladé fronty byla koncem loňského roku téměř 200 milionů, zaměstnancům dlužila mzdy.

V lednu se v dražbě prodala Online divize vydavatelství včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro, koupila ji společnost Internet Info za 15,8 milionu Kč. Stejný měsíc se vydražily některé časopisy za téměř 4,2 milionu. V únoru koupila firma Albatros Media za 14 milionů knižní divizi vydavatelství.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 titulů.

-čtk-