ČT od středy vrací pořad UčíTelka, vysílá ho na ČT:D

středa, 3. března 2021, 07:25 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize zařazuje od středy do vysílání vzdělávací pořad UčíTelka, Látka určena je pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ, vysílat se bude na stanici ČT:D.

UčíTelka, zdroj: ČT

UčíTelka, zdroj: ČT

V reakci na uzavření prvních a druhých tříd základních škol zařazuje Česká televize do svého vysílání vzdělávací pořad UčíTelka. První vyučovací hodina pro nejmladší školáky odstartuje na ČT:D ve středu 3. března v 10 hodin. V plánu je zatím vysílání nejméně do začátku velikonočních prázdnin, tedy do pátku 26. března.

Výuka matematiky, českého jazyka a člověka a jeho světa bude určena pro první a druhou třídu základních škol v celkové délce čtyřiceti minut, a to každý všední den vždy od 10 hodin. ČT přinese sestřihy z jarních dílů pořadu. 

Premiérový díl odvysílala Česká televize bezmála před rokem, v pondělí 16. března 2020, pět dní po prvním uzavření škol. V době prvního nouzového stavu pořad sledovala třetina všech dětí, které byly v danou dobu u televizí. Celkem ČT v premiéře odvysílala téměř 340 televizních vyučovacích hodin.

S distanční výukou pomáhá i portál vzdělávacích videí v Česku – ČT edu. Pro žáky, jejich rodiče i učitele nabízí tisíce volně dostupných vzdělávacích videí pokrývající přes třicet předmětů od biologie po zeměpis.

-mav-