Fury, Blaško a Pastier zakládají agenturu Darwin and the Machines

čtvrtek, 11. března 2021, 12:35 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Na českém a slovenském trhu vznikla nová agentura Darwin and the Machines. Zaměřit se chce na dlouhodobou efektivitu.

Marian Fury, Michal Pastier a Martin Blaško zakládají novou hybridní agenturu Darwin and the Machines, zdroj: Darwin and the Machines.

Marian Fury, Michal Pastier a Martin Blaško zakládají novou hybridní agenturu Darwin and the Machines, zdroj: Darwin and the Machines.

Na česko-slovenském trhu vznikla nová hybridní agentura s názvem Darwin and the Machines, jež se chce zaměřit na dlouhodobou efektivitu. V Česku ji bude řídit Marian Fury, na Slovensku Martin Blaško. Kreativní ředitelem je Michal Pastier, strategické oddělení povede Juraj Pobjecký a design Tereza Talichová. 

Darwin and the Machines má spojit ty nejúčinnější principy z tvorby kreativních marketingových kampaní s nástroji na jejich měření a zlepšování. Cílem je vytvářet namísto jednorázových kampaní dlouhodobou a konzistentní komunikaci značek, a to díky výběru nástrojů na marketingovou automatizaci podle potřeb klient a jejich kombinace se strategickým přístupem k aktivačním kampaním a komunikaci na posílení značky.

„Naší ambicí je pomáhat klientům s jejich rozvojem TV a online kampaní a hledat nové příležitosti pro jejich byznys. Od strategie, kreativity po mediální plánování,“ říká Marian Fury. Agentura aktuálně kampaně nejen v regioně, ale už i v USA a Austrálie. Chystá se na dalších 24 trhů. 

Nová agentura zaměstnává mimo jiné i tři tzv. human machines: specialisty na branding – Roye a Brandona – a analytičku Joy. Jde o nástroje umělé inteligence s vlastní identitou, které byly vytvořeny díky Humanoid Research Lab a technologii Metahumans od Unreal. Oficiálně budou brzy zpřístupněny.

Roy se bude soustředit na efektivitu brandingu v reklamních formátech z pohledu konzistence. Bude vyhodnocovat, zda jsou například jednotlivé reklamní spoty pro zákazníka dostatečně propojeny prostřednictvím společných prvků. Brandon bude hledat nadefinované kódy značky v různých formátech videoreklamy a upozorňovat na rizika přiřazení ke značce. Joy bude umět přes videohovor cílové skupině pustit reklamní spot a analyzovat z tváře jejich emocionální reakce při sledování.

„Jsem velmi rád, že se můžu naplno věnovat dalšímu projektu, který má potenciál vytvářet firmy se stamilionovou valuací. Obrovskou výhodou je přímé napojení na branding studio GoBigname, které má za sebou už více než 250 projektů nových značek. Tam, kde GoBigname vytvoří novou značku od její definice, přes název, identitu a ochrannou známku, může klient plynule pokračovat do Darwin and the Machines, kde mu tým specialistů pomůže s lokální a mezinárodní expanzí a vytvořením komunikačního ekosystému,“ dodává Michal Pastier, který se do nového projektu přidal poté, co odešel z výkonné funkce kreativního ředitele v Zaraguze, jejíž je i nadále spolumajitelem. 

Michal Pastier byl také partnerem investičního fondu LRJ Capital, který stál za nástrojem Exponea na automatizaci digitálního marketingu a personalizaci napříč kanály. Exponeu koupila letos v lednu americká společnost Bloomreach. Poslední investiční kolo firmu ocenilo na 300 milionů eur. Nyní se bude Pastier soustředit výhradně na agentury GoBigname a Darwin and the Machines.

-stk-