Ikea otevře plánovací studio v OC Westfield Chodov

středa, 24. března 2021, 12:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Ikea otevře letos v létě své první plánovací studio ve středoevropském regionu v OC Westfield Chodov v Praze. Zaměří se komplexně na interiérový design.

Nové studio bude velké 700 m² a zaměstná 18 lidí, zdroj: Ikea

Nové studio bude velké 700 m² a zaměstná 18 lidí, zdroj: Ikea

Nábytkářský řetězec Ikea otevře letos v létě první plánovací studio ve středoevropském regionu v Praze 4. Nacházet se bude v nákupním centru Westfield Chodov a zaměří se na řešení individuálních potřeb zákazníků v interiéru. Odborníci z Ikea zde pomohou s komplexním plánováním včetně kuchyní, ložnic, koupelen i úložných prostor.

Na ploše zhruba 700 m² si zákazníci budou moci také prohlédnout nabízené materiály, dekory, vybavení i vybrané výrobky, včetně těch pro chytrou domácnost. Součástí bude i osm vzorových pokojů, které znají návštěvníci z obchodních domů řetězce. Studio nabídne i možnost objednat si zboží online.

O zákazníky se bude starat tým osmnácti konzultantů. „Zákazníci se zde budou moci potkat s našimi odborníky na interiérové vybavení, konzultovat s nimi své potřeby a naplánovat konkrétní řešení. Služeb studia budou moci využít také podnikatelé, kteří zařizují komerční prostory,“ doplňuje Eva Božíková, vedoucí plánovacího studia.

„Plánovací studio Ikea se svojí koncepcí odlišuje od běžného typu prodejny. Jako expertní poradna a showroom zajímavým způsobem spojuje výhody osobní konzultace, na kterou zákazník naváže objednávkou. Ve Westfield Chodov jde už o několikátý projekt, který spojuje přednosti fyzického retailu a on-line prostředí,“ říká Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.
 
V Česku provozuje Ikea čtyři obchodní domy: Praha - Černý Most, Praha - Zličín, Brno a Ostrava. Výrobky mohou zákazníci objednávat do výdejních míst v Hradci Králové, Liberci, Zlíně, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni. V plánu je otevření výdejních míst také v Karlovarském a Ústeckém kraji. Plánovací studio je součástí expanzního plánu v regionu Česko, Maďarsko a Slovensko.

Ikea otevře pobočku v Praze, spustí nové cirkulární služby

úterý 26. ledna 2021

-zue-