Karlovarský festival se uskuteční až na konci srpna

čtvrtek, 4. března 2021, 11:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary oznámil termín letošního ročníku. Uskuteční se ve dnech 20. až 28. srpna.

Zdroj: MFF KV

Zdroj: MFF KV

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 20.–28. srpna 2021. Tedy téměř o dva měsíce, než je u této akce zvykem. Důvodem je aktuální situace související s vývojem pandemie covid-19 v České republice. 

„K tomuto kroku jsme se rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace, tak aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška a dodává. „Posun pětapadesátého ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věříme, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022.“ 

Loni se festival kvůli pandemii koronaviru konat nemohl, zrušen nakonec byl i avizovaný půlročník v listopadu. V únoru oznámil festival nového strategického investora v podobě skupiny Rockaway Capital Jakuba Havrlanta.

Karlovarský festival získává za investora Rockaway Capital

středa 24. února 2021

-stk-