Kaufland plánuje prodávat antigenní testy

pondělí, 8. března 2021, 13:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Kaufland chce uvést do prodeje antigenní testy na covid-19, ve 2. polovině března pak přidá do nabídky variantu, která vir dokáže detekovat ze slin.

Od března bude Kaufland prodávat testy na covid-19, zdroj: Kaufland

Od března bude Kaufland prodávat testy na covid-19, zdroj: Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland plánuje uvést do prodeje antigenní testy na covid-19. V nejbližších dnech má být v jeho prodejnách možné zakoupit antigenní testy s odběrem z nosu, ve 2. polovině března pak přidá do nabídky druhou variantu testu, která vir dokáže detekovat ze slin. Prodeje obou modelů rychlotestů na český trh povolilo Ministerstvo zdravotnictví.

První typ antigenního testu (Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test) funguje na principu odebírání vzorků při výtěru z přední části nosu. Výsledky se posuzují vizuálně po 15 až 30 minutách. Podle klinických testů odhalí přítomnost viru s přesností 98,8 %.

Druhý produkt (Newgene Novel Coronavirus Detection Test Kit) dovede zjistit přítomnost covid-19 ze slin. Vyhodnocení je možné do 15 minut. Klinické srovnání u tohoto testu vykázalo přesnost 95,8 %.

Kaufland uvádí, že má i stálou nabídku respirátorů FFP2 a také dostatek jednorázových hygienických třívrstvých roušek

Řetězec také nakoupil 150 tisíc antigenních testů pro své zaměstnance a od pondělí 8. března se mohou nechat zdarma otestovat přímo na svém pracovišti. Kromě antigenních testů Kaufland pro zaměstnance nakoupil také přes 2 miliony kusů roušek a respirátorů a zřídil také horkou linku, na níž se mohou v případě dotazů k testování obrátit.

Testy pro domácí testování nabízejí i lékárenské sítě nebo online supermarket Rohlik.cz.

Lidl snižuje cenu respirátorů na 10 Kč za kus

úterý 2. února 2021

-zue-