Kreativním ředitelem pražského Triadu je Rado Jankovič

úterý, 9. března 2021, 10:40 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Po deseti letech působení v agentuře Triad Advertising se Rado Jankovič stává jejím kreativním ředitelem.

Rado Jankovič, zdroj: Triad Advertising

Rado Jankovič, zdroj: Triad Advertising

Na pozici kreativního ředitele agentury Triad Advertising nastoupil Rado Jankovič. V agentuře přitom působí již deset let – začínal v bratislavské pobočce, posléze se přesunul do Prahy. Za sebou má působení coby account manager nebo stratég.

„Pro creative directora je to možná trochu netradiční historie, díky ní jsem ale pochopil, jaké cíle a závazky mají brand manažeři na druhé straně stolu. Jako account manager se člověk dostane do kontaktu s každodenní realitou značky, jako stratég zase musí začít přemýšlet daleko víc byznysově, aby dokázal správně pracovat i s dlouhodobými obchodními cíli značky. Z pozice designera nebo copywritera je daleko těžší všechny tyto souvislosti vnímat,” vysvětluje Jankovič, který se stal kreativním ředitelem týmu, starající se o značky Plzeňského Prazdroje, Unileveru nebo Savencie.

„Je pro nás klíčové být klientovi jako agentura silným partnerem, totéž očekáváme i od lidí na vedoucích pozicích našich týmů. Samozřejmě chceme dělat kampaně, které budou mezi lidmi rezonovat a vyčnívat po kreativní stránce. Důležitější je ale to, aby naše práce doručovala výsledky, které klient potřebuje, a ideálně v takové míře, která předčí jeho očekávání,” popisuje výkonná ředitelka agentury Magdaléna Křížová. 

Cílem Rada Jankoviče je pracovat se všemi členy týmu, učit je chápat kontext každého agenturního klienta a také všech zadaných projektů, aby bylo celému týmu jasné, proč klient potřebuje zadanou kampaň vytvořit a jaké jsou na jeho straně možnosti. „Mým cílem je věnovat čas kampaním, které si dokážou žít vlastním životem a  lidé si je přivlastní. Cítím, že na trhu takových věcí moc není a vidím tady pro to prostor. Řekl bych, že zrovna Triadu se takový typ kampaní daří,” dodává Jankovič. 

-stk-