Lahev Pilsner Urquell se mění, končí s alobalem a plastem

úterý, 9. března 2021, 07:30 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Papírové etikety nahradí na vratné lahvi Pilsner Urquell aluminiové folie a plastové nálepky.

Vizuál kampaně Pilsner Urquell, zdroj: Pilsner Urquell

Vizuál kampaně Pilsner Urquell, zdroj: Pilsner Urquell

Vratné lahve Pilsner Urquell projdou proměnou – papírové etikety od března 2021 nahradí aluminiové folie a plastové nálepky. Díky tomu mají být skleněné lahve plně recyklovatelné a pivovar tím má ušetřit 106 tun odpadu za rok. Novou podobu lahví doplní Pilsner Urquell dalšími prvky, dojde také ke sjednocení designu lahví pro tuzemský trh i export.

„Kromě nezanedbatelného ekologického přínosu jsme citlivě inovovali i design lahví. Lahve jsme opatřili reliéfní ražbou zvanou embossing, která zdůrazňuje symboly značky. Tato technika je poprvé použita i v propracovaném korunkovém uzávěru. Nový design také sjednocuje podobu lahví Pilsner Urquell ve všech zemích – lidé tak snadno poznají naše pivo v obchodech a restauracích po celém světě,“ popsala Zuzana Dudová, senior brand manažer značky Pilsner Urquell.

Díky této změně budou skleněné lahve Pilsner Urquell nyní plně recyklovatelné. „Na všech našich lahvích končíme s alobalem a plastem. Pro naše zákazníky se to může zdát jako drobná změna na lahvi, ale přínos tohoto rozhodnutí pro životní prostředí je obrovský,“ doplňuje ke změně etiket Václav Berka, emeritní vrchní sládek pivovaru Pilsner Urquell.

Distribuce plně recyklovatelných lahví Pilsner Urquell do obchodů začne 8. března 2021 a bude doprovozena i kampaní v TV a dalších komunikačních kanálech.

-mav-