Na český trh vstupuje Everli, další online prodejce potravin

středa, 31. března 2021, 17:10 Aktuality, Retail, Internet & Mobil MediaGuru

Nový online hráč, italský Everli funguje na principu nákupčích, kteří jezdí nakupovat do zavedených řetězců a nákup dovezou až domů. Na expanzi do Evropy získali investici přes 2 mld. Kč.

Zdroj: Everli

Zdroj: Everli

Na český online trh vstupuje další prodejce, původem italská firma Everli. Je to po Tomato.cz, které přišlo začátkem března, další konkurent zavedeným hráčům itesco.cz, Rohlik.cz a Košík.cz. Everli ovšem funguje na jiném principu, zprostředkovává nákup ze zavedených obchodních řetězců, kam chodí zákazníky vybrané zboží kupovat tzv. „shoppeři” – nákupčí. Ti ho následně zákazníkovi zavezou domů do hodiny nebo v určeném čase. Firma tedy nemá vlastní zboží ani sklad a zákazník si v jeho mobilní aplikaci vybere nejprve řetězec, ze kterého si chce nechat zboží dovézt.

Aktuálně lze nakoupit online z obchodů Billa, Albert, Kaufland, Tesco a Globus. Veškerý sortiment prodejců lze údajně přesunout do online prostředí během 3 až 4 týdnů. V současné době pak e-shop pokrývá většinu území Prahy a brzy se chystá do dalších měst v ČR, především do Brna a Ostravy. U objednávek nad 800 Kč bude doprava zdarma, jinak za poplatek 49 Kč.

Firma si od roku 2014 buduje pozici dlouhodobého partnera obchodních řetězců, mezi něž se řadí Lidl, Kaufland i Carrefour, a nabízí tak více než 300 tisíc různých produktů online. Kromě Itálie, vstoupilo Everli loni do Polska, které nyní generuje 20 % z celkového počtu objednávek, v posledních dnech pak expandovali kromě do České republiky i do Francie. Momentálně služba funguje v celkem 70 městech.

Firma také diverzifikovala svůj byznys model, který se posunul od obchodních poplatků placených maloobchodníky a poplatků za doručení placených zákazníky k poskytování vlastních reklamních a propagačních služeb. Během loňského roku se tržby Everli téměř zčtyřnásobily, a to na skoro 2,9 mld. korun. Větší expanzi do Evropy mohla firma zahájit díky investici od společnosti Verlinvest, kdy v rámci investičního kola „Series C investice” získala zhruba 2,2 miliardy korun. Toto investiční kolo vedla Verlinvest společně se společností Luxor, DN Capital, C4 Ventures a Convivavilité Ventures, které se staly novými investory Everli a zařadily se tak mezi stávající FITEC, 360 Capital Partners, Innogest a DIP.

Na trh vstupuje nový online supermarket Tomato.cz

pátek 5. března 2021

-zue-