Raiffeisenbank může převzít část ING Bank

úterý, 9. března 2021, 17:00 Aktuality MediaGuru

ING bank letos na českém trhu na poli osobního bankovnictví skončí.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil Raiffeisenbank, aby převzala tu část ING Bank, která se v České republice zabývá osobním bankovnictvím.

Úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci,“ uvedl ÚOHS v úterní tiskové zprávě s tím, že k navrhovanému spojení dochází v oblasti vkladů soukromých osob a oblasti distribuce podílových fondů.

Nizozemská banka ING v polovině února uvedla, že do konce letošního roku ukončí své služby osobního bankovnictví v České republice a nadále bude poskytovat pouze služby korporátního bankovnictví. Důvodem k částečnému stažení z českého trhu, kde působila více než 20 let, je mimo jiné i současné nepříznivé ekonomické podmínky a nejistota v příštích letech.

V tuzemsku má ING Bank přibližně 375 tisíc klientů osobního bankovnictví. Raiffeisenbank jim dá možnost stát se jejími zákazníky a převést si tam od března své úspory a investice za zvýhodněné sazby. 

Raiffeisenbank již s podobnými akvizicemi má své zkušenosti – v minulosti převzala napříkald eBanku a retailovou část Citibank a Zuno banky. 

Rozhodnutí o ukončení služeb osobního bankovnictví ING Bank se dotkne 225 pracovních pozic v ČR, které budou zrušeny. Zbývajících 130 zaměstnanců z korporátního bankovnictví bude dále poskytovat služby českým i globálním klientům ze své pražské kanceláře.

-čtk-