Skylink zruší servisní poplatek a zavede balíček Mini

pondělí, 29. března 2021, 10:50 Aktuality, TV MediaGuru

Operátor Skylink zavede od května nový balíček Mini, zruší ale servisní poplatek, který je spojen s využíváním balíčku Digital.

Zdroj: repro Skylink

Zdroj: repro Skylink

Od 1. 5. 2021 vstoupí v platnost nový ceník služeb platformy Skylink. Hlavní změnou je zrušení konceptu servisního poplatku a zavedení nového placeného balíčku Mini za cenu 149 Kč měsíčně (při úhradě platebními metodami SIPO, Inkaso z účtu, případně při opakované platbě kartou) nebo 1 788 Kč ročně. Programy z nabídky Digital tak již nebudou k dispozici samostatně po úhradě servisního poplatku. Zůstanou však i nadále součástí všech placených balíčků, přičemž nejnižším balíčkem bude nový balíček Mini.

Programový balíček Digital byl dosud s uhrazeným servisním poplatkem zdarma. Výše servisního poplatku představuje v současnosti 119 Kč měsíčně a 1499 Kč ročně. Oproti stávající nejnižší cenové nabídce se v novém ceníku cena za odběr nejlevnějšího balíčku zvýší o 30 Kč (měsíčně).

Balíček Mini bude obsahovat 79 programů, z toho 39 ve vysokém rozlišení (HD), rozšíření oproti nabídce Digital se má dotknout prakticky všech žánrů. Předplatitelé nemají přijít ani o premiéry pořadů vysílaných na programu Skylink 7, který také bude součástí nové nabídky. Všichni uživatelé budou mít navíc přístup k internetové službě Skylink Live TV, umožňující sledovat televizi až na 4 zařízeních v celé EU, včetně 7denního archivu a bohaté videotéky.

„Cílem tohoto kroku je přinést už v nejnižším balíčku výrazně bohatší programovou nabídku a celkově vyšší hodnotu. Naopak dlouhodobé poskytování služby založené z rozhodující části na bezplatně dostupných televizních stanicích vidíme jako problematické. Důležitou roli hraje především fakt, že my přístup k těmto stanicím pro naše zákazníky zdarma nezískáme, za jejich šíření platíme,“ uvádí Ladislav Řeháček, country manager společnosti M7 Group pro Českou republiku a Slovensko. „Stejnou změnu jsme před rokem provedli na Slovensku a s odstupem její dopad hodnotíme jednoznačně kladně. Je jasné, že ne úplně každý bude spokojen s mírným navýšením ceny, věříme však, že i v České republice naprostá většina zákazníků rozšíření nabídky o dalších 17 programů uvítá,“ dodává.

-mav-